☰ menu

6.05.11

cały dzień

Edunakręcanie w Manufakturze

Uczyć się – łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić żeby się nauczyć? Odpowiedź na to pytanie znają organizatorzy akcji „Edunakręcanie-rekordowe Bonjour". Zamierzają się podzielić tą wiedzą w najbliższy piątek (6 maja) w rotundzie galerii handlowej Manufaktury. Szukają też chętnych do bicia nietypowego rekordu.
Niektórzy zakuwają, inni dziobią, są też tacy, którzy ryją po nocach na pamięć. Nie zawsze skutecznie. Uniwersytet Łódzki we współpracy z Alliance Francaise przekonują, że nauka jest najbardziej skuteczna wtedy, gdy połączymy ją z zabawą. Stąd pomysł na Edunakręcanie.

W najbliższy piątek w rotundzie galerii handlowej Manufaktury przez cały dzień odbywać się będą warsztaty technik uczenia się i zapamiętywania. Trenerzy i lektorzy podpowiedzą, jak  uczyć się języków obcych i dlaczego warto się uczyć przez całe życie. Obecność Alliance Francaise w projekcie jest nieprzypadkowa.
– Podczas warsztatów będziemy ustanawiać rekord Polski w największej liczbie osób, które uczą się języka francuskiego w ciągu jednego dnia – wyjaśnia Kierownik Akademickiego Biura Karier Uniwersytetu Łódzkiego.

Tego jak poprawić swoją pamięć, uczyć się szybciej i efektywniej dowie się każdy, kto weźmie udział w warsztatach prowadzonych przez trenera technik pamięciowych Leszka Cytawę, który odkryje tajniki skutecznej nauki wykorzystując słówka z języka francuskiego.  Warsztaty odbywać się będą w rotundzie Manufaktury przez cały dzień (10:00-22:00), a rozpoczynać się będą o pełnych godzinach.

Happening „Edunakręcanie – Rekordowe Bonjour" ucieszy każdego miłośnika wszystkiego, co francuskie. Z głośników rozbrzmiewać będą francuskie piosenki, pojawi się wystawa zdjęć z Paryża i okolic przygotowana przez jednego z głównych partnerów wydarzenia – Alliance Francaise. Obiecująco zapowiada się też pokaz tańców regionalnych charakterystycznych dla różnych obszarów Francji.

Każdy, kto weźmie udział w ustanawianiu rekordu, dostanie kartę rabatową, która umożliwi mu zakupy w Manufakturze z atrakcyjnymi zniżkami. Do wygrania  będą też  nagrody, m.in. rok nauki języka obcego z wykorzystaniem specjalnych technik pamięciowych, kursy i materiały szkoleniowe z  języka francuskiego, kosze produktów francuskich czy bony upominkowe o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach w Manufakturze.

Nudzić się nie będą także najmłodsi. W specjalnie przygotowanym miejscu przy scenie dzieci będą mogły poznać szybkie i łatwe techniki uczenia się ortografii oraz języków obcych.
Robusiowa ortografia" czy „Paker pamięci" to nasze nowatorskie projekty nauki łatwej i przyjemnej skierowane do dzieci w różnym wieku. Wykorzystujemy zabawy, eksperymenty, wszystko to co pomaga w procesie uczenia się – mówi  trener technik pamięciowych. Na edukację nakręcać będzie także Experymentarium, które w rotundzie Manufaktury zaprezentuje gry i zabawy logiczne dla całej rodziny.