☰ menu

Edukacja, kultura, rozwój

śr.-sob.
04.05-14.05.2016

„Sieć kultury” to trzyletni program dla osób zajmujących się edukacją kulturową w województwie pomorskim. Jego zadaniem jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej w działaniach instytucji kultury i oświaty przez tworzenie warunków do współpracy między edukatorami i animatorami kultury.

 

Więcej informacji: www.sieckultury.pl. Kontakt: natalia.brylowska@ikm.gda.pl

 

W ramach programu organizowane będą, między innymi, warsztaty, spotkania, konkursy na realizację projektów edukacyjnych. Przeprowadzona zostanie diagnoza edukacji kulturowej w regionie, dzięki której powstanie ogólnodostępna baza organizacji i osób aktywnych na tym polu.

Poprzez spotkania informacyjne, giełdy inspiracji, seminaria, konferencje czy spotkania integracyjne ma stworzyć i wzmocnić sieci powiązań pomiędzy osobami zaangażowanymi w edukację kulturową, niezależnie od tego jaki typ organizacji reprezentują.

Zadaniem części warsztatowej jest wsparcie edukatorów i animatorów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności nowych narzędzi i metod pracy edukacyjnej, jak i ogólnych umiejętności związanych między innymi z zarządzaniem projektem, tworzeniem budżetu, promocją działań. Ponadto, będziemy zapraszać do udziału w programie mentoringowym.

 

Część konkursowa pozwoli na realizację własnych projektów poświęconych edukacji kulturowej, w które zaangażowani są przedstawiciele sfer kultury i edukacji. W konkursach mogą uczestniczyć osoby indywidualne oraz instytucje kultury, oświaty i organizacje pozarządowe.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”.

W załączeniu szczegółowe informacje.

„Opowiedz ich historie-Wielokulturowy Gdańsk” – bezpłatne materiały edukacyjne

Gdańskie Liceum Autonomiczne poleca bezpłatne materiały edukacyjne  wypracowane w ramach projektu „Opowiedz ich historie – Wielokulturowy Gdańsk”.

Pod adresem:

http://gla.gfo.pl/o-szkole/projekty-edukacyjne/opowiedz-ich-historie

znajdą Państwo dziewięć filmów dokumentalnych poświęconych mniejszościom narodowym zamieszkującym Trójmiasto wraz ze scenariuszami zajęć lekcyjnych.

W naszym przekonaniu materiały, które stworzyli mogą być wykorzystane na lekcjach języka polskiego, historii, WOS-u lub godzin wychowawczych.

Więcej informacji o projekcie:
http://opowiedzichhistorie.gfo.pl/
https://www.facebook.com/opowiedzichhistorie/?fref=ts

Przy realizacji projektu współpracował Instytut Kultury Miejskiej.

W Gdańskim Liceum Autonomicznym można też zamówić płyty CD z nagranymi filmami i scenariuszami lekcji. Płyty wysyłane są do wyczerpania nakładu.

Exit mobile version