☰ menu

E-poradnik gimnazjalisty 2014

śr.-niedz.
16.04-11.05.2014

Serwis znajduje się pod tym linkiem: http://www.gdansk.pl/e-poradnik_gimnazjalisty.Zainteresowani znajdą tam bieżące oferty nie tylko gdańskich, ale także szkół ponadgimnazjalnych z Pruszcza Gdańskiego. Zamieszczane informacje są połączone z bezpośrednimi źródłami, dzięki czemu użytkownicy otrzymują pełną informację i szybki dostęp do aktualności.

Przygotowany przez Urząd Miejski w Gdańsku internetowy serwis jest elektroniczną wersją wydawanych drukiem od 2007 roku broszur, które co roku trafiały do 8000 uczniów. Nowa forma poradnika jest wejściem w wirtualną przestrzeń, w której na co dzień poruszają nasze „dzieci sieci", pozwala na dotarcie do szerszego grona adresatów, również spoza gminy, i wykorzystanie bogatych zasobów Internetu. Dzięki dynamicznej formule aplikacji e-poradnik ma również otwarty charakter na modyfikacje sugerowane przez jej użytkowników.

Wzorem lat ubiegłych, absolwenci gdańskich gimnazjów znajdą w „E-poradniku":
– aktualne oferty szkół: liceów ogólnokształcących, szkół zawodowych i specjalnych,
– harmonogram rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych (na podbudowie gimnazjum), która na rok szkolny 2014/2015 jest przeprowadzana w formie elektronicznej pod adresem www.nabor-pomorze.edu.com.pl(https://nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat) od dnia 15 maja br. 
– zasady przeliczania uzyskanych przez uczniów punktów do celów rekrutacyjnych,
– praktyczne wskazówki, czym się kierować dokonując wyboru szkoły i gdzie szukać pomocy,
– informacje o zmianach organizacyjno-programowych w szkołach ponadgimnazjalnych i wymogach egzaminacyjnych, 
– informacje o gdańskich programach stypendialnych dla najlepszych uczniów i studentów, 
– zaproszenie do rozwijania swoich pasji i uzdolnień oraz aktywnego włączania się wżycie lokalnej społeczności  po lekcjach (o bibliotekach, placówkach kultury, ofercie i obiektach sportowych, wolontariacie, działalności Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska). 

 

– Uczniowie kończący gimnazja stają przed bardzo ważną decyzją – wybierają szkołę średnią, a tak naprawdę – rodzaj aktywności na dorosłe życie. Często nie są do końca świadomi związku tych dwóch wyborów. Pytani, co chcieliby robić w dorosłym życiu, nie mają sprecyzowanego zdania. Nie mają także pewności, czy podołają przygotowaniom. Ocena własnych możliwości nie jest sprawą łatwą. Młodzież szuka rady i pomocy rodziców i nauczycieli, może również zwracać się o fachową pomoc doradcy zawodowego z poradni psychologiczno-pedagogicznej – radzi na łamach poradnika Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Ewa Kamińska.

Serwis jest dostępny na stronie www.gdansk.pl w module Edukacja.

Exit mobile version