☰ menu

Dzień Rodzinny: Wyrafinowany stwór – warsztaty dla rodzin z dziećmi

sob.
20.07.2024
Jakieś sto lat temu artyści zwani surrealistami wymyślili wspaniałą zabawę. Polega ona na tym, że ktoś rysuje kawałek obrazka, potem zagina kartkę tak, aby nic nie było widać i podaje ją kolejnej osobie. Nowy autor tworzy dalszą część rysunku, potem znowu zagina kartkę i przekazuje dalej. Na koniec oczom uczestników ukazuje się niezwykły stwór.

My też możemy pobawić się jak surrealiści! Spotkajmy się w Muzeum i odwiedźmy regał osobliwości na wystawie „To nie jest magazyn”. Zainspirowani nietypowymi eksponatami, namalujemy nasze własne stwory na drewnianych deseczkach, które będziemy mogli wziąć na pamiątkę do domu. Mile widziani artyści w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami.

Warsztaty towarzyszą wystawie „To nie jest magazyn”.

Termin: 20.07.2024, godz. 11:00
Bilety: 15 zł od dziecka, opiekunowie wstęp bezpłatny – do nabycia w kasie oraz na www.bilety.muzeumgdynia.pl
Prowadzenie: Olga Lewandowska / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A