☰ menu

Dzień Rodzinny: Poławiacze pereł – gra miejska śladami pozornie niepozornych rzeczy

sob.
19.10.2024
Nie wszystko złoto co się świeci, ale też nie wszystko co wygląda niepozornie, nie ma wielkiej wartości. Codziennie, kiedy wędrujemy gdyńskimi ulicami nasz wzrok nie dostrzega licznych perełek, które zasługują na naszą uwagę i troskę.

Jesień w pełni, wyruszmy na połów gdyńskich pereł! Rozwiązując różnorodne zagadki i zadania będziemy wypatrywać wyjątkowych miejskich obiektów. Kto wie, może w przyszłości staną się muzealnymi eksponatami? Zaczynamy tradycyjnie, pod Muzeum Miasta Gdyni. Mile widziani poławiacze w wieku od 6 do 12 lat wraz z opiekunami.

Wydarzenie towarzyszy projektowi „Konserwacja muzealiów na stulecie miasta”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.