☰ menu

Dzień Rodzinny: Po fachu! – warsztaty tworzenia płaskorzeźby

sob.
16.03.2024
Relief to trudne słowo – nieoczywiste, dziwnie zakończone literką „f”. Nie brzmi bardzo przyjaźnie. Ale ile niesie ze sobą tyle możliwości! Relief to płaskorzeźba – czyli po prostu rzeźba, która jest płaska, nieprzestrzenna. Wymaga pewnej fachowości, ale jej tworzenie daje mnóstwo satysfakcji. Podczas warsztatów dzieci wieku 6-12 lat wraz z opiekunami poznają wyjątkowy świat rzeźb, płaskorzeźb, deseni, faktur i wzorów. Wspólnie zastanowimy się, co w życiu bywa gładkie, a co chropowate, pofalowane, czy ostre. Następnie, każda rodzinna drużyna w glinie samoutwardzalnej, przy użyciu narzędzi do formowania kształtów, stworzy gdyński relief związany z lokalnymi profesjami. Płaskorzeźby przedstawiające sceny z życia marynarzy, nurków, budowniczych portów udekorują gdyńskie domy i będą wspaniałą pamiątką.

Termin: 16.03.2024 r., godz. 11:00
Bilety: 15 zł od dziecka, opiekunowie wstęp bezpłatny