☰ menu

Dzień Otwarty w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

sob.
27.03.2010

W najbliższą sobotę (27 marca) wszystkie wystawy (także czasowe) można będzie zwiedzać bezpłatnie, pracownicy muzeum oprowadzą widzów pod wystawie Krzysztofa Bednarskiego i opowiedzą o najciekawszych rzeźbach z muzealnej kolekcji. Ponadto w programie promocja książki "Materiał rzeźby" pod redakcją Aleksandry Lipińskiej.

 

Dzień otwarty

27.03.2010, godz. 10.00 – 18.00

Rzeźbiarskie realizacje…

Wykłady, spotkania, zabawy:

• 12.00 O wyjątkowości współczesnej sztuki Hiszpanii – wykład

• 14.00 Pasaż przez sztukę – oprowadzanie po wystawie Krzysztofa M.
Bednarskiego

• 15.00 Trójwymiarowy piękna kształt – prezentacja najcenniejszych rzeźb
z XIX i XX wieku ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu

• 15.00 Rzeźbiarskie zabawy… – warsztaty dla dzieci z cyklu „Rodzinna
wizyta w Muzeum"

• 16.00 WIO…Wiosna, czyli graficzne zabawy – zajęcia prowadzi Joanna Howańska, absolwentka grafiki ASP we Wrocławiu

• 16.00 – 18.00 Promocja książki „Materiał rzeźby" pod redakcją Aleksandry Lipińskiej, Wrocław 2009 (przy współpracy SHS)

 

Książka „Materiał rzeźby. Między techniką a semantyką" jest zbiorem 31 artykułów, z których większość wygłoszona została podczas międzynarodowej konferencji naukowej zorganizowanej w Wojnowicach w 2007 r. przez Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Stowarzyszenie Historyków Sztuki oddział Wrocławski. Wśród autorów odnajdą więc Państwo obok historyków sztuki również konserwatorów, petrografa i historyka literatury, badaczy nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji, reprezentujących różne perspektywy badawcze. W artykułach umieszczonych w pięciu sekcjach (Różne perspektywy; Warsztat; Hierarchie i znaczenia; Barokowa wielość materiałów; Wędrówki materiałów; Granice) podejmowane są bardzo różnorodne problemy zobrazowane na przykładach dzieł rzeźbiarskich powstałych od starożytności do początku XX wieku. Książka nie rości sobie prawa do miana wyczerpującego opracowania na temat podjętego problemu. Jej wielowątkowość służy raczej pokazaniu, jak różnorodne jest spektrum problemów i pytań wynikających z analizy, zdawałoby się, tak wąsko zakrojonego zagadnienia, jakim jest materiał rzeźby. 

Exit mobile version