☰ menu

26.05.2013

26.05.13

Dzień Matki w Galerii Łódzkiej

Mistrzowie florystyki Piotr Sekunda oraz Zygmunt Sieradzan udowodnią, że z kwiatów można zaprojektować zapierającą dech w piersiach suknię lub niepowtarzalną biżuterię. Dla wielbicieli kwiatów przygotowano także pokazy florystyczne w wykonaniu Roberta Miłkowskiego, Marty Pruszyńskiej i Tomasza Max Kuczyńskiego reprezentujących Stowarzyszenie Florystów Polskich.

W Galerii Łódzkiej powstanie punkt warsztatów z decoupage oraz scrapbookingu, prowadzony przez Akademię Rękodzieła Nicnierobienie. Warsztaty będą doskonałą propozycją dla mam, które tego dnia zamiast tradycyjnej laurki z okazji Dnia Matki, będą mogły cieszyć się rękodziełem wykonanym wspólnie z pociechą.

Zakochani będą mogli wziąć udział w konkursie na najsympatyczniejszą parę pt. "Miłość w rozkwicie". Chętne pary będą pozować do zdjęcia w ukwieconej scenerii oraz dokończyć zdanie: nasza miłość kwitnie jak (…). Nagrodą dla zakochanych będzie profesjonalna sesja zdjęciowa.

Pamiętając o Roku Tuwima i nawiązując do poematu "Kwiaty Polskie" zorganizowaliśmy we współpracy z Gazetą Wyborczą spacer śladami Tuwima oraz prezentację zdjęć Tuwimowskiej Łodzi. Podczas wydarzenia nie zabraknie również zapachowej nuty rywalizacji. Kwiaciarnie z regionu łódzkiego zawalczą o tytuł "najpiękniejszej małej formy florystycznej". Cenne nagrody będą czekały zarówno na laureatów konkursu jak i na głosujących. Już od soboty 25 maja będzie można podziwiać w pasażu Galerii piękne konkursowe kompozycje.