☰ menu

15.10.2011

15.10.2011 r.

DZIEŃ NAUCZYCIELA W MUZEUM BAJKI SE-MA-FOR

Z okazji święta edukacji pragniemy zaprosić wszystkich nauczycieli, koniecznie z rodzinami, do bezpłatnego odwiedzenia naszego muzeum.

Muzeum Bajki Se-ma-for to unikatowe miejsce, gdzie każdy może bliżej poznać niezwykły świat animacji lalkowej stworzony przez łódzkie studio filmowe Se-ma-for.

Zgromadzone eksponaty pozwalają przenieść się w świat bohaterów dzieciństwa – Misia Uszatka, Colargola
czy Pik-poka oraz poznać najnowsze produkcje studia skierowane również do dojrzałej publiczności. Zwiedzając poszczególne sale można zobaczyć jak zmieniały się technika i technologia animacji poklatkowej na przestrzeni 100 lat. Na wystawie nie brakuje fragmentów scenografii pochodzących z arcydzieł światowej kinematografii, takich jak np. „Ichthys” Marka Skrobeckiego. Niezwykle cennymi eksponatami są również dekoracje z filmów nagrodzonych Oscarami:  „Tanga” Zbigniewa Rybczyńskiego czy „Piotrusia i Wilka” Suzie Templeton.  Na wystawie można także zobazyć szkice, projekty do lalek i scenografii, fotosy, zdjęcia oraz filmowe plakaty.

Odwiedzających kino, będące częścią muzeum, zachęcamy do obejrzenia oscarowego „Piotrusia i wilka” opartego na baśni muzycznej Sergiusza Prokofiewa, filmów dla dzieci, np. „Radostki” będącego pochwałą dzieciństwa, jak również wybitnych filmów skierowanych do starszej publiczności jak „Ichthys” czy „Danny Boy” Marka Skrobeckiego.

Chętni będą mogli również wziąć udział w przygotowanym z tej okazji warsztacie rodzinnym „Moja własna lalka” o godz. 14.00, którego celem jest przybliżenie konstrukcji lalki animacyjnej oraz kolejnych etapów jej tworzenia. Cena promocyjna udziału w warsztacie wynosi 5 zł/os.

Wszystkich chętnych do udziału w warsztacie prosimy o wcześniejszą rezerwację pod nr telefonu: 42 682 26 01. Liczba miejsc jest ograniczona.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Muzeum Bajki Se-ma-for
Łódź, ul. Targowa 1/3 b. 24 (wejście od ul. Tuwima 54)