☰ menu

Dzień Dziecka z Wrocławskim Teatrem Lalek

pon.
04.06.2012

piątek, 1 czerwca 2012 r.

11:00 „Och, Emil" – spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek na Scenie Letniej

spektakl niebiletowany

sobota, 2 czerwca 2012 r.

Rodzinny Festyn w Ogrodzie Staromiejskim przy Wrocławskim Teatrze Lalek

PROGRAM:

11:30 wystąpienie przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz pokaz Akademii Pierwszej Pomocy – nauka pierwszej pomocy przedmedycznej

12:30 występ Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą podkomisarza Adama Witiwa

13:00 „McBaton i Szeryf Grzanka" – plenerowy spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek

13:30 czytanie w bajkowym zakątku (bajki czyta aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek – Barbara Pielka)

15:00 „Och, Emil!" – spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek na Scenie Letniej

16:00 rozwiązanie konkursu plastycznego „Moje marzenia": wernisaż prac konkursowych, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród finalistom (fundator nagród: firma Askot)

17:00 „Powrót mamuta" – spektakl Bajkobusu Wrocławskiego Teatru Lalek

Ponadto w programie:

– gry zręcznościowe i zawody sportowe oraz zabawy z chustą Klanzy (organizator: Centrum Rozwoju Dziecka BEREK)

– baśniowe podchody teatralne (z nagrodami!) (organizatorzy: Wrocławski Teatr Lalek i grupa wolontariacka Banku Zachodniego WBK)

– warsztaty artystyczne – tworzenie własnych dzieł z papieru, masy solnej czy innych naturalnych materiałów (organizatorzy: Autorskie Centrum Integracji Pozytywka, Stowarzyszenie DamDar)

– warsztaty teatralno-plastyczne i zajęcia z książką (organizator: księgarnia Pociąg do Bajeczki)

– Książki w plenerze / Biblioteka Malucha (organizator: Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu)

– formowanie balonów i tworzenie wielkich baniek mydlanych (organizatorzy: Centrum Rozwoju Dziecka BEREK, grupa wolontariacka Banku Zachodniego WBK i Autorskie Centrum Integracji „Pozytywka")

– Wioska Indiańska Pocahontas – zdobywanie indiańskich sprawności, strzelanie z łuku, „polowanie" na węża i jaszczurkę, sprawdzanie sprawności na równoważni Szoszonów, gra na bębnie, zawody z wiatrem

– stoisko policji i straży pożarnej: pokaz pojazdów policyjnych i wozu strażackiego, znakowanie rowerów, szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej i poznawanie tajników daktyloskopii (organizatorzy: Komenda Miejska Policji we Wrocławiu i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu)

– warsztaty jogi dla dużych i małych (organizator: Centrum Jogi i Samorealizacji)

– malowanie twarzy, robienie dziecięcych „tatuaży" i fantazyjnych warkoczyków (organizatorzy: grupa wolontariacka Banku Zachodniego WBK i Fundacja „Daj Szansę Wcześniakowi")

– plenerowa wystawa prac plastycznych IX Przeglądu Młodych Talentów od Przedszkola do Gimnazjum

Przegląd jest coroczną jednodniową imprezą promującą artystyczne talenty dzieci i młodzieży z 22 wrocławskich placówek, współpracujących ze sobą w ramach programu „Od inspiracji do kreacji" Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej.

– punkt konsultacyjny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – porady socjalne dla dorosłych

niedziela, 3 czerwca 2012 r.

15:00 „Kamienna głowa" – spektakl Bajkobusu przy nowym Bajkoprzystanku obok Hali Stulecia

14.00-16.30 otwarte warsztaty gry na bębnach brazylijskich (Ogród Staromiejski)
Spotkanie rozpocznie pokaz gry na bębnach w wykonaniu uczestników warsztatów z Obornik Śląskich i Wrocławia. Warsztaty są częścią projektu Szkoła Samby, realizowanego przez Fundację Raban z Obornik Śląskich.

poniedziałek, 4 czerwca 2012 r.

10:00 uroczysta gala Jubileuszowego X Wrocławskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych „Zielona Gęś" (Duża Scena Wrocławskiego Teatru Lalek)

Festiwal „Zielona Gęś" powstał na Wielkiej Wyspie jako lokalna impreza, czyli Osiedlowy Przegląd Teatrów Szkolnych „Zielona Gęś" z inicjatywy Szkoły Podstawowej nr 45. Współorganizatorem przeglądu był Ośrodek Działań Twórczych „Światowid" i Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli; przegląd wspierała również Osiedlowa Rada Wielkiej Wyspy. Do grona współorganizatorów dołączyła takżeMiejska Biblioteka Publiczna, Wrocławski Teatr Lalek i „Akademia Wyobraźni".

Gdyby nie grupa wielkich pasjonatów teatru szkolnego, Festiwal być może nigdy by nie powstał. Stworzyli go absolwenci Podyplomowego Studium Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (jedynego w Polsce!) przy Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu, Anna Charewicz – nauczyciel polonista Zespołu Szkół nr 9 – pomysłodawca i koordynator, Katarzyna Kabat- kierownik MultiCentrum2 (MBP), Aneta Włodarczyk – metodyk Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Paweł Pawlik- reżyser, prezes Stowarzyszenia Animatorów Kultury „Akademia Wyobraźni". Wrocławski Teatr Lalek jest miejscem, gdzie odbywa się uroczysta Gala, na której prezentują się wyróżnione zespoły, a także wszyscy [!] uczestnicy otrzymują nagrody i dyplomy. W tym roku Festiwal obchodzi dziesięciolecie! Patronatem Honorowym objął Festiwal Prezydent Miasta Wrocławia, a medialnym Telewizja Dolnośląska. Rokrocznie w Festiwalu bierze udział około 40 zespołów z Wrocławia, a nawet spoza miasta, czyli już z całego Dolnego Śląska.

więcej informacji: www.teatrlalek.wroclaw.pl