☰ menu

Dzień Dziecka - w świecie gier i zabaw małego Majera w Muzeum POLIN
niedz.
02.06.2024
Muzeum POLIN zaprasza na wyjątkowy na Dzień Dziecka w plenerze. 2 czerwca (niedziela) odkryjemy świat gier i zabaw w towarzystwie małego Majera – psotnego i dowcipnego chłopca w niebieskim kubraczku, który jest bohaterem najnowszej wystawy czasowej. W programie m.in.: piknik, namiot cyrkowy, animacje i zabawy, gra terenowa oraz plener malarski inspirowane twórczością Majera.
  • 2 czerwca (niedziela), godz. 11:00-15:00
  • Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i dostępne w języku polskim, angielskim, ukraińskim i PJM

Podczas całego pikniku Muzeum zapewnia strefę relaksu z leżakami oraz możliwością skorzystania z płatnej oferty gastronomicznej wystawców.

Najmłodsze dzieci wraz z opiekunami mogą udać się do strefy malucha, w której odbywać się będą animacje i zabawy sensoryczne.

Gra plenerowa

Przeniesiemy się w czasie, by odwiedzić miasteczko małego Majera i odkrywać dawne gry i zabawy. To wyjątkowa okazja, bo do miasteczka przyjedzie cyrk!

Będą twórcze warsztaty, podczas których wykonacie ruchome pajacyki, kolorowe bączki, skaczące żabki i korkowe łódeczki, a także zabawy ruchowe, takie jak slalom z obręczą, gra w kulki i cymbergaja oraz wyścigi ślimaków. Nie zabraknie też pokazów kuglarzy!

Na zakończenie gry w punkcie info czekać będą niespodzianki!

• Zbiórka: punkt info przy publicznej siłowni w parku przed Muzeum
  • Do gry można dołączyć w każdej chwili od godz. 11:00 do godz. 14:00 i realizować zadania w swoim tempie do godz. 15:00

Zwiedzanie wystawy czasowej „(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata” z audioprzewodnikiem dla rodzin

Muzeum POLIN zaprasza na rodzinne zwiedzanie najnowszej wystawy z audioprzewodnikiem. W ramach naszej ścieżki rodzinnej wyruszycie w podróż przez dawne żydowskie miasteczko w towarzystwie małego Majera – psotnego i dowcipnego chłopca w niebieskim kubraczku. Dzięki niemu poznacie elementy świąt żydowskich, rodzinne zwyczaje czy dawne zabawy.

• Audioprzewodnik rodzinny dla dzieci w wieku 4-10 lat jest dostępny w języku polskim, angielskim, ukraińskim i PJM.
  • Specjalnie z okazji Dnia Dziecka przygotowano vouchery uprawniające do odbioru bezpłatnego biletu na wystawę czasową oraz audioprzewodnika w kasie Muzeum POLIN.
  • Vouchery są ważne do 31 sierpnia
  • Miejsce: wystawa czasowa na parterze Muzeum POLIN

Plener malarski

Zainspirowani obrazami Majera Kirszenblata możecie sami zamienić się w artystów. W holu muzeum przy wielkiej szybie z widokiem na cyrkowy namiot staną sztalugi. Weźcie do ręki pędzel i namalujcie to, co podpowiada Wam wasza wyobraźnia!

• Miejsce: hol główny Muzeum POLIN
  • Opieka artystyczna: malarka Liliia Stadnik

Miejsca edukacji rodzinnej „U króla Maciusia”

W Dniu Dziecka w Muzeum POLIN zaprasza także do Miejsca edukacji rodzinnej „U króla Maciusia”. Przez cały dzień możecie skorzystać z otwartych warsztatów prowadzonych przez nasze animatorki.

Więcej informacji na stronie Dzień Dziecka – w świecie gier i zabaw małego Majera | Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie
oraz w wydarzeniu na Facebook: (20+) Dzień Dziecka – w świecie gier i zabaw małego Majera | Facebook

fot. Muzeum POLIN