☰ menu

Dzień Dziecka w Poznaniu

sob.-niedz.
31.05-01.06.2014

Obchody Dnia Dziecka rozpoczniemy w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci na Ostrowie Tumskim – oddziale Muzeum Archeologicznego w Poznaniu już w sobotę 31 maja

. W plenerze Rezerwatu czekać będzie na najmłodszych średniowieczny plac zabaw.

Natomiast o godzinie 14:00 oraz 16:00 odbędą się godzinne warsztaty garncarskie. Dzieci samodzielnie wykonają naczynia z gliny wzorowane na wczesnośredniowiecznych znaleziskach.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przesłanie zgłoszenia na adres: rezerwat@muzarp.poznan.pl (do 30 maja) oraz wykupienie przed zajęciami biletu ulgowego na wstęp do Rezerwatu (4 złote).

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona: 15 osób na grupę.

W warsztatach mogą wziąć udział dzieci od 7 roku życia.

Zachęcamy także do odpowiedniego przygotowania dzieci – w trakcie pracy mogą ubrudzić sobie ubranie. Naczynia lepione będą w technice wałeczkowej, ozdabiane ornamentami wczesnośredniowiecznymi. Nie będziemy ich wypalać.

Natomiast w niedzielę 1 czerwca zapraszamy  wszystkie dzieci na atrakcyjne zwiedzanie naszych wystaw w Pałacu Górków – siedzibie Muzeum Archeologicznego w Poznaniu przy ul. Wodnej 27. Każde dziecko będzie mogło wziąć udział w loterii fantowej z cennymi nagrodami. Dla naszych pierwszych małych gości czeka słodki poczęstunek.

Dodatkowo o godz. 13 odbędzie się mały pokaz mumifikacji dla najmłodszych na wystawie „Śmierć i życie w starożytnym Egipcie", a o godz. 14.00 czytanie bajek na wystawie Pradzieje Wielkopolski.

Darmowe oprowadzanie po wystawach muzealnych, przygotowane specjalnie pod kątem dzieci odbędzie się o godz. 15.00.

Pragniemy poinformować, że 1 czerwca obowiązuje wstęp wolny dla rodzin z dziećmi oraz młodzież do lat 16.

fot. Rezerwat Archeologiczny Genius Loci