☰ menu

Dzień Dziecka w Poznaniu

pon.-wt.
02.06-03.06.2014


OKO KALEJDOSKOPU w Poznaniu
Poznań, 1-3 czerwca 2014

Niedzielny seans wypełnią najciekawsze obrazy nagrodzone podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU, którego główna edycja odbyła się w Toruniu w dniach 5-7 maja 2014. Centrum Sztuki Dziecka, jako jedna z instytucji partnerskich przeglądu, zaprezentuje je w Nowym Kinie Pałacowym w CK Zamek. Podobne seanse odbywają się w całej Polsce, miedzy innymi w: Warszawie, Katowicach, Łodzi, Krakowie, Szczecinku i Bytomiu.
Wśród laureatów przeglądu znalazły się filmy stworzone w ramach ubiegłorocznych warsztatów realizowanych przez Centrum w ramach Festiwalu Animator dla dzieci – Pobudka Pani Wiosny oraz Wędrującego Ale Kino! – Bajkomat. 2 i 3 czerwca odbędą się pokazy dla grup zorganizowanych i warsztaty prowadzone przez uznanych twórców: Aleksandrę Korejwo, Patrycję Mastej, Miłosza Margańskiego i Łukasza Augustyniaka. W poniedziałek i wtorek uczestnicy zwiedzą również Telewizyjne Studio Filmów Animowanych i spotkają się z kierującą nim Ewą Sobolewską.

Pobudka Pani Wiosny    
Bajkomat

PROGRAM

1 czerwca 2014, niedziela, godz. 12.00
Pokaz filmów nagrodzonych na Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU w Toruniu
Nowe Kino Pałacowe (w Centrum Kultury ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82)

2 czerwca 2014, poniedziałek oraz 3 czerwca 2014, wtorek
godz. 9.00 – seans filmowy (45 min.)
godz. 11.00 – seans filmowy (45 min.)

Nowe Kino Pałacowe (w Centrum Kultury ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82)
Po seansach w poniedziałek i wtorek odbywają się warsztaty oraz spotkania:
Dżem filmowy – warsztat filmowy w technice blue boxu
Łukasz Augustyniak, Mediachallenge
Jak powstaje film animowany? – prezentacja i konkurs
Miłosz Margański, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (Katedra animacji)
Pola akcji – warsztat tworzenia kolażowych książeczek-filmików
Patrycja Mastej, artystka i designerka, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Pracownia Projektowania Obiektów Interaktywnych i Multimedialnych)
Radość tworzenia w filmie animowanym – warsztat animacji w technice barwionych soli
Aleksandra Korejwo, reżyser, scenarzysta, artysta plastyk, animator
Studio pełne bajek – zwiedzanie Telewizyjnego Studia Filmów Animowanych i spotkania z Panią Prezes Ewą Sobolewską

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA:
Udział we wszystkich wydarzeniach przeglądu jest bezpłatny.
Opiekunów grup prosimy o zgłoszenie rezerwacji miejsc na seanse, warsztaty, i zwiedzanie Telewizyjnego Studia Filmów Animowanych, odbywające się 2 i 3 czerwca, o godz. 9.00 i 11.00, na adres: rezerwacje@csdpoznan.pl lub telefonicznie: 61-646-44-73 wraz z informacją o wybranym terminie seansu i warsztacie, wieku i liczbie uczestników oraz kontaktem mailowym i telefonicznym do opiekuna.
 

Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU powołany został w celu wspierania dzieci tworzących filmy animowane i stworzenia szerokiej, ogólnokrajowej platformy prezentacji ich twórczości. Projekt wyodrębnił się z Przeglądu „halo echo". Bierze w nim udział kilka partnerskich instytucji kultury z całego kraju, które chcą rozwijać ideę popularyzacji filmu animowanego tworzonego przez dzieci. Motorem współpracy i podejmowanych działań jest świadomość ogromnego potencjału drzemiącego w młodych twórcach oraz dążenie do wspierania ich w rozwijaniu swoich umiejętności poprzez prezentację ich filmów, wzajemny kontakt i wymianę doświadczeń. Zebrane z całego kraju filmy zobaczą na dużym ekranie najpierw młodzi widzowie podczas głównej edycji Przeglądu, która odbyła się na początku maja w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Kolejnym etapem jest prezentacja filmów w instytucjach partnerskich w różnych miastach Polski, tak by dotarły one nawet do odległych małych miast i wsi. W Poznaniu organizatorem Przeglądu jest Centrum Sztuki Dziecka, a filmy zostaną pokazane w Nowym Kinie Pałacowym, w dniach 1-3 czerwca 2014. Po seansach odbędą się warsztaty i spotkania z twórcami, wybrane grupy będą mogły również zwiedzać Telewizyjne Studio Filmów Animowanych w Poznaniu.
Łukasz Augustyniak – producent filmowy, reżyser, operator i montażysta wywodzący się ze środowiska kina niezależnego. Absolwent filologii polskiej z filmoznawstwem, telewizją i kulturą medialną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2011 roku rozwija własną firmę Media Challenge Produkcje Filmowe, którą tworzy zespół młodych, kreatywnych i wykształconych producentów, operatorów, dziennikarzy, montażystów. We współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu prowadzi warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży. Współpracownik telewizji internetowych oraz wielu festiwali filmowych. Pasjonat reżyserii filmu fabularnego i dokumentalnego i science fiction.
Aleksandra Korejwo – reżyser, scenarzysta, artysta plastyk, animator. Realizuje autorskie filmy animowane w technice animacji w materii sypkiej bezpośrednio pod kamerą. W latach 1993-1985 asystent i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W latach 1984-2001 pracowała w Telewizyjnym Studio Filmów Animowanych, a w latach 1995-2007 współpracowała z ACME Filmworks w Hollywood. W 2008 roku wyróżniona Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatka ponad 35 nagród i wyróżnień, w tym Grand Prix w Szanghaju oraz Pierwszego Miejsca w Los Angeles.
Miłosz Margański – w 2010 roku ukończył studia na wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (specjalność: film animowany). Pracuje jako wykładowca w III Pracowni Filmu Animowanego, w Katedrze Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a także w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu oraz w Szkole Sztuk Pięknych SowaEdu w Poznaniu. W roku 2013 uzyskał stopień doktorski. Laureat I nagrody za najlepszy film animowany Festiwalu Kult OFF Kino – TVP Kultura 2010 za film „Placówka", wyróżnień za film „Miasto" na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2008 oraz za film „Virtual reality?" na Ogólnopolskim Festiwalu Filmu Animowanego Boruta – Łęczyca 2009.
Patrycja Mastej – artystka i designerka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Działa aktywnie na polu sztuk wizualnych i projektowania graficznego, uczestniczy w wystawach indywidualnych i grupowych. Jest współautorką Interaktywnego Placu Zabaw wyprodukowanego przez Centrum Sztuki WRO. Zaprojektowana przez nią interaktywna animacja Oswajaki znajduje się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jest autorką cyklu 32-metrowych interaktywnych panoram Samoobsługowe Muzeum w Muzeum Współczesnym Wrocław. Od 2011 roku współpracuje z Muzeum Współczesnym Wrocław w charakterze kuratora projektów edukacyjnych i projektantki oraz autorki kart pracy pt. Rozrusznik Wystaw. Od 2013r wykłada na Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Pracowni Projektowania Obiektów Interaktywnych i Multimedialnych.
Ewa Sobolewska – kierownik produkcji, producent. W roku 1981 rozpoczęła pracę w Telewizyjnym Studiu Filmów Animowanych w Poznaniu, początkowo jako redaktor, później kierownik produkcji i specjalista do spraw promocji. Od roku 2001 pełni funkcję Prezesa Zarządu Studia. Od roku 2011 zastępca członka Zarządu Głównego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Członek Zarządu Koła Realizatorów Filmów dla Dzieci SFP. Wielokrotnie nagradzana za szczególny wkład w rozwój polskiego filmu animowanego.
Telewizyjne Studio Filmów Animowanych – w latach 1980-2010 zrealizowało 238 filmów animowanych! Były to przede wszystkim produkcje dla dzieci i młodzieży prezentowane na ponad 900 festiwalach na całym świecie i nagradzane 172 nagrodami i wyróżnieniami. Najbardziej znane cykle Studia to: Miniatury Filmowe do muzyki klasycznej, Baśnie i bajki polskie, 14 bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego.
                           
Data: 1-3 czerwca 2014r.
Miejsce:  Nowe Kino Pałacowe w CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań
Wiek uczestnika: od 7 lat
Wstęp: bezpłatny, obowiązują zapisy grup.
Kontakt: rezerwacje@csdpoznan.pl, tel.: 61-646-44-73, 666 391 233

 

 

Exit mobile version