☰ menu

Dzień Dziecka w Poznaniu

pt.
29.04.2011

One czasem się przytrafiają. Czy można je prowokować? Czasem wystarczy deszcz, czasem ktoś musi wręczyć kolorowe kredki i bibułki. Przecież bardzo ciekawe są zetknięcia świata wyobrażonego i realnego. One mieszczą się w sobie wzajemnie.
Kogo musimy spotkać na swojej drodze? Kogo odnaleźć, odkryć? Albo wydobyć? Samych siebie – tych najprawdziwszych? Kogoś, kto nauczy nas rzeczy, których jeszcze nie potrafimy? Może cieplejszego spojrzenia na samych siebie, na innych?
W jaki sposób można otwierać a potem pielęgnować lekko zarumieniony kwiat umysłu? I czy ktoś nas zaprosi do swojego serca? To są ważne pytania.
Tak więc mamy kolorowe kredki, które rozdamy dzieciom. I po chwili zaprosimy je do pracy … Żeby poszerzyły nasz świat. Żeby było więcej … powietrza.
Autorzy projektu

Rowerem po drzewach odbędzie się w tym roku w dniu 29 maja.

Miejski dzień dziecka w Poznaniu rozpocznie o godzinie 12:00 krótkie przedstawienie teatralne, z cyklu „Kwadrans ratuszowy". Miejscem zdarzenia będzie przestrzeń wokół Wagi miejskiej.

Po spektaklu planujemy uroczysty przemarsz aktorów, dziecięcej publiczności pod opieką rodziców, dziadków na Plac Wolności, gdzie będą czekały na nich dalsze atrakcje.

Po drodze uczestnicy przemarszu będą zapraszać przechodniów na Plac Wolności.
A tam w godzinach 12:40 – 18:00 na scenie głównej planujemy występy dzieci i młodzieży
, które uczestniczą w warsztatach artystycznych, prowadzonych przez Stowarzyszenie ENTER ART oraz naszych partnerów. Będą to:
– pokazy tańca orientalnego, nowoczesnego i breakdance,
– „Półka i Spółka"- przedstawienie teatralne, w którym aktorami są dzieci,
– występ grupy bębniarskiej,
– występ dzieci i młodzieży, śpiewającej w języku tureckim,
– koncert najmłodszych, śpiewających po włosku,
– KONCERT GŁÓWNY: dzieci śpiewające z ORKIESTRĄ MIASTA POZNANIA (orkiestra dęta).

Do dyspozycji dzieci będzie też PLAC SPORTOWY, na którym czeka na nich wiele niespodzianek oraz konkursów z nagrodami, ożywiający wyobraźnie PLAC ZABAW (przewidziana jest między innymi zabawa z Chustami Klanzy), MIASTECZKO KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W POZNANIU, gdzie policjanci będę uczyć dzieci bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań w mieście.

Istotnm elementem imprezy świętującej ich dzień będzie też PUNKT GASTRONOMICZNY z kolorowym jedzeniem, przy którego przyrządzaniu dzieci będą mogły wziąć czynny udział.
W godzinach 13:00-17:00 będzie też realizowany WARSZTAT LITERACKO – PLASTYCZNY „Rowerem po drzewach albo wyprawa: na koniec świata / na pustynię/na dno oceanu/ na księżyc / do kryjówek dzikich zwierząt, albo ich życia a może nawet ich snów / do miejsc, których nigdy przedtem nie widzieliśmy/ do serc ludzi, którzy sa nam bliscy / do własnego serca / do serca naszego psa".

Proponujemy malowanie farbami na tekturze, na wodzie, na buziach dzieci, rzeźbienie w glinie, robienie lalek z gąbki, budowanie domków z tektury.

GORĄCEGO SŁOŃCA- ŻYCZYMY!

SZCZEGÓŁY ORAZ DOKŁADNE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJ