☰ menu

Dzień Dziecka w Mieście Ogrodów 2021

niedz.
30.05.2021
Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek jest już ponownie otwarta dla publiczności.

W niedzielę, 30 maja zapraszamy dzieci (6 – 9 lat) na pierwszy po ponad rocznej przerwie dźwiękowy lot wraz z kapitanką Asi Miną (Joanna Bronisławska).

Muzykodrom – stacja lotów muzycznych wyleci wraz z wami z fantastyczny kosmos dźwięków wydawanych przez GIGA grzechoty, które sami sobie zbudujemy. Będzie dużo niespodzianek, tańca i improwizowania. Słowem: dobra zabawa gwarantowana.

Ilość miejsc ograniczona. Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy: anna.czubak[at]miasto-ogrodow.eu
Termin: 30.05.21, godz. 11.00 – 12.15
Start i lądowanie: Katowice Miasto Ogrodów (1 piętro, Sala Muzykodromu, plac Sejmu Śląskiego 2)

Muzykodrom to wyjątkowe miejsce dla dzieci na mapie Katowic – Miasta Muzyki UNESCO. Bazą Muzykodromu jest Katowice Miasto Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2). To centrum lotów w kosmos melodii, rytmu i harmonii. To miejsce, które brzmi, dźwięczy, szumi, szeleści, dzwoni, pulsuje. Czasami wypełnia się najpiękniejsza muzyką – ciszą. To przestrzeń, gdzie gramy, śpiewamy, komponujemy, eksperymentujemy, badamy, myślimy, poszukujemy i słuchamy. Za przyjemny lot z Muzykodromu dba kapitan Asi Mina, czyli Joanna Bronisławska – muzyk, pedagog, animatorka kultury.
—-
Po zakończonym spotkaniu, nie żegnajcie się jeszcze z Miastem Ogrodów. Na parterze, tuż obok szatni jest dla was przygotowana kosmiczna wystawa. „Wypatrywanie absolutu” składa się z prac i instalacji stworzonych przez dzieci i uznanych artystów podczas warsztatów projektu „Future Artist – Konstelacje”. 30 maja to ostatni dzień trwania ekspozycji, a na zachętę niech posłuży jej wersja online: http://bit.ly/WypatrywanieAbsolutu
Miejsce: Ściana Sztuki Dziecka (parter Katowice Miasto Ogrodów)
Kuratorka ekspozycji: Ewa Kokot

Dodatkowo, we wtorek 1 czerwca warto przyjrzeć się ekranom led i infokioskom w przestrzeni Miasta Katowice. Zostanie na nich wyemitowane specjalne wideo pod hasłem „Dzieci Kochają Sztukę… i Kosmos” przygotowane przez Marcina Wysockiego – projektanta i pedagoga, wykładowcę na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Ten pokaz to 11. akcja projektu „Future Artist” z okazji Dnia Dziecka 2021. Marcin swój projekt stworzył w oparciu o prace dzieci wykonane podczas warsztatów twórczych z Ewą Kokot.
Patronat honorowy Polski Komitet Wychowania przez Sztukę InSea.
Mecenat: Agencja reklamowa Visual-Effect

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu: Edukacja kulturalna