☰ menu

Dzień Dziecka w Krakowie

sob.
28.05.2011

Impreza przewidziana jest od godziny 11.00 do godz. 15.00. W tym czasie dzieci wraz z rodzicami będą miały okazję zapoznać się z pracą m.in. krakowskiej Straży Miejskiej oraz Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. W akcję włączyły się także: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, które zaprezentuje pokazy cyrkowe oraz warsztaty cyrkowe dla dzieci; Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka, który przygotował warsztaty plastyczne „Świat wokół nas” oraz warsztaty origami; Młodzieżowy Dom Kultury im. A. Bursy z warsztatami rękodzieła "Kolorowy świat filcowy"; Stowarzyszenie Szersze Horyzonty zaprezentuje mini spektakl "Rajcuś krakowski" skierowany do najmłodszych mieszkańców Miasta; Polska Grupa Farmaceutyczna, Centrum Medyczne Ujastek oraz Centrum Rozwoju Com Com Zone, które udostępniło swój obiekt na organizację przedmiotowej imprezy.

Ponadto w programie przewidziano ściankę wspinaczkową dla aktywnych, rozgrywki sportowe, turnieje, pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, zabawę na „dmuchańcach” i innych urządzeniach rekreacyjnych, pokazy oraz naukę tańca, animacje zabaw, konkursy z nagrodami. Dzięki Straży Miejskiej dzieci będą także mogły zapoznać się z przepisami ruchu drogowego.

Miejski Dzień Dziecka zorganizowany został w ramach II edycji kampanii "Kraków stawia na rodzinę", która jest częścią ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę”, do której Kraków włączył się w roku ubiegłym i aktywnie w niej uczestniczy . Patronat nad działaniami objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Koordynatorem kampanii "Kraków stawia na rodzinę" jest Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej.

Celem projektu jest pokazanie, że wspieranie rodziny jest najlepszą formą realizowania przez samorządy lokalne profilaktyki zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży. To właśnie rodzina dostarcza dziecku wzorców zachowań – prawidłowych i nieprawidłowych.

Gmina Miejska Kraków aktywnie działa na rzecz kampanii "Kraków stawia na Rodzinę!". W tym roku szczególny nacisk jest położony na wymiar edukacyjny i profilaktyczny kampanii poprzez zorganizowanie warsztatów i paneli dyskusyjnych, które mają promować pozytywne zachowania i uświadomić niebezpieczeństwa związane z uzależnieniami, jak również szeregu wydarzeń skierowanych bezpośrednio do krakowskich rodzin.

Serdecznie wszystkich zachęcamy do udziału w Miejskim Dniu Dziecka. Na każdego czeka mnóstwo atrakcji.