☰ menu

Dzień Dziecka w Gdyni

niedz.
01.06.2014

Organizowany przez miasto Dzień Dziecka to również święto aktywności, wiele konkursów sprawnościowych, zajęcia jogi, zumby i gry zespołowe.

W programie znajdzie się także przekazanie dzieciom klucza do bram miasta przy Pomniku Gdyńskich Rybek o godzinie 14.00.

Każdy znajdzie coś dla siebie, a program festynu zapewni wszystkim wspaniałą zabawę przez wiele godzin – wystarczy zabrać ze sobą dobry humor!

Wszystkie przygotowane przez miasto atrakcje dla dzieci są bezpłatne.

Patronat medialny Radio Gdańsk.

Dostępne będą:
– dmuchane place zabaw
– rodzinne gry i zabawy kajakowe na plaży
– joga dla dzieci z elementami acro jogi
– warsztaty decoupage
– warsztaty robotyki
– pokaz sztuki walki capoeira
– ścianka wspinaczkowa
– gra w kręgle
– gry planszowe i puzzle
– malowanie kartonowych modeli statków pirackich
– zajęcia plastyczne: miecze pirackie z kartonu, chusty pirackie
– rysowanie kredą
– występ orkiestry kotłów karaibskich
– występ dudziarzy
– pokazy układów tańca gdyńskiej grupy cheerleaderek juniorek
– zajęcia nauki układów tańca prowadzone przez gdyńskie cheerleaderki dla dzieci młodszych i starszych
– zumba dla mam z dziećmi
– pokazy sekcji tanecznej breakdance
– eksperymenty: "Temperatura, czyli jak zimy jest ciekły azot? i mega bańki mydlane
– malowanie twarzy, animacje i gry dla dzieci, modelowanie różnych figur z baloników
– ekspozycja wozów strażackich i policyjnych
– test „małego policjanta" – do zdobycia będzie „legitymacja małego policjanta"
– ekspozycja samochodów Straży Miejskiej – bus ekopatrol, skuter, konkursy z nagrodami
– symulatory rajdowe GT5
– ekspozycja wojskowych aut ciężarowych
– pokazy sekcji karate oraz kick-boxing
– dla rodziców: wyścigi kajakowe na trasie: Plaża Śródmieście – molo w Orłowie – Plaża Śródmieście – start godz. 13:00
– nieodpłatne zwiedzanie Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej, okrętu ORP Błyskawica oraz Statku Muzeum „Dar Pomorza".