☰ menu

Dzień dziecka w CK ZAMEK

niedz.
03.06.2012

Dzień dziecka z grami planszowymi i figurkowymi
3 czerwca (niedziela), godz. 10:00 – 18:00

Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1

W programie znajdą sie m.in.
konkursy z nagrodami
wspólna budowa miasta z klocków Lego
nauka gry w Warhammera
malowanie figurek
gry pokazowe

Do dyspozycji graczy przeznaczymy prawie 200 gier reprezentujących pełen przekrój planszówek: przede wszystkim dla dzieci (najprostsze gry przeznaczone są już dla 3-4 latków), ale też i młodzieży oraz dorosłych. Do wyboru będą m.in. gry familijne, ekonomiczne, strategiczne, logiczne oraz wiele innych. Zapraszamy wszystkich chętnych, na osoby nieznające reguł gier czekać będą specjalni wolontariusze, którzy szybko i w przystępny sposób wytłumaczą zasady gry. Zaplanowaliśmy również konkursy oraz turnieje z cennymi nagrodami.

Poza grami planszowymi przygotowaliśmy dla najmłodszych kącik klocków lego, gdzie będzie można spróbować swych sił w tworzeniu postaci, budynków, pojazdów przy użyciu najpopularniejszych obecnie klocków konstrukcyjnych na świecie.

Na dzieci trochę starsze (ok. 10 lat) oraz młodzież czekać będą stanowiska figurkowych gier bitewnych, przy których będzie można poznać zasady toczenia takich rozgrywek, spróbować swoich sił w prostych scenariuszowo bataliach, a nawet własnoręcznie pomalować figurki.