☰ menu

12.01.2014

Dziecięcy Salonik Filmowy
12 stycznia, godz. 11.00

GRZYBY BURZY Polska 2008 (10′)
reż. Jan Steliżuk, animacja
Film o kosmosie, w którym poza emocjami bohaterów nic nie wybucha – nie ma w nim promieni lasera tnących wszystko na pół, nie ma kryształu zmieniającego wroga w kupkę popiołu i nie ma teleportacji. Jest za to błoto drogi mlecznej, roje kosmicznego żwiru tłukące w poszycie statku i popsute ogrzewanie.

RYBAK NA DNIE MORZA Polska 2011 (13′)
reż. Leszek Gałysz, animacja rysunkowa
Film stanowi nową wersję bajki o rybaku i złotej rybce. Tym razem to Złota Rybka ma trzy życzenia, a rybak je spełnia. Świat rybi i ludzki okazują się zaskakująco podobne. Zmysł obserwacji, fantazja i humor stanowią o uroku filmu, będącym w równym stopniu zabawą, co refleksją nad ludzką naturą.

MAMI FATALE Polska 2011-2012 (ok. 10′)
reż. Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski
Opowieść o starszej pani, która wyjechała z miasta, żeby prowadzić spokojny żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, a także żeby móc oddawać się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Sielską atmosferę małego domku zwykle burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie bohaterów wprost na spotkanie z niezwykłą przygodą. W zwariowanym świecie Mami Fatale spotkać można prawdziwego wieloryba albo złośliwego sobowtóra, a eksperymenty kulinarne mogą okazać sposobem na uratowanie z opresji przyjaciół.

PRZEDSZKOLAKI Polska 2013 (4′)
reż. Piotr Furmankiewicz, Magdalena Gałysz, Jarosław Szyszko
Krótkie opowieści o przedszkolnym życiu, otaczającej przyrodzie, ciekawych zjawiskach i ekologii. W każdym odcinku opowiadamy jedno wydarzenie z życia przedszkolaków. Nie ma tu księżniczek, elfów, rycerzy i innych bajkowych postaci. Bohaterami są przedszkolaki i ich fascynujący świat, który nam dorosłym często wydaje się szarą codziennością, natomiast dla dzieci jest kolejnym, nowym i wartym zapamiętania odkryciem.

MIŚ FANTAZY Polska 2008 (13′)
reż. Robert Turło
W Słonecznej Krainie jest miejsce dla wszystkich. Dla Prospera, zwanego Czarodziejem zajętego „magicznymi sztuczkami", dla Żaby Kapy-Kapy pogrążonej w praktycznych zabiegach. Dla Żuczka Wesołka wypełniającego czas błaznowaniem. Dwie Dziewczynki Zagadka i Julka dopełniają ten obraz, a Potwór zwany Posępnym Księciem przydaje wszystkiemu grozy i napięcia, niezbędnych w każdej opowieści. Wszystkie postaci tworzą krąg wokół tej najważniejszej – Misia Fantazego, błękitnego dziecka szczęścia.