☰ menu

niedz.
28.06.2015

niedziela / 28 czerwca / Muzeum Miasta Gdyni

12.00 Warsztaty typograficzne „Obraz Litery"

12.00 Lekcja Filozofii dla Dzieci

14.00 Spotkanie z twórcami literatury dziecięcej + warsztaty plastyczne

Patronują nam:

Miasto Dzieci

ZA RĄCZKĘ

Kontakt / zapisy na warsztaty:

info@miastoslowa.com

niedziela / 28 czerwca

12.00 Warsztaty typograficzne „Obraz Litery" Prowadzą: Patrycja Podkościelny i Patryk Hardziej. Celem warsztatów jest oswojenie uczestników z takimi pojęciami jak litera, typografia oraz wykonanie kompozycji barwnej (ilustracji).

12.00 Lekcja Filozofii dla Dzieci. Prowadzi: Katarzyna Pułaska. Warsztaty mają służyć rozwijaniu krytycznego, samodzielnego myślenia, kształtowaniu postawy otwartości i szacunku dla odmiennych przekonań, rozwijaniu umiejętności dyskutowania, by dziecko na pytanie: „Co robisz?" nie odpowiadało zawsze: „Nic!".

14.00 Książka dla dzieci? A co w tym trudnego! O pułapkach pisarstwa literatury dziecięcej. Gośćmi będą Mateusz Wysocki i agata królak, autorzy książki "Skrytki". Spotkanie poprowadzi Paweł Sitkiewicz.

Po panelu odbędą się warsztaty plastyczne z Agatą Królak, w trakcie których dzieci przygotują własne pojemniki na skarby i sekrety.

Więcej szczegółów:

WARSZTATY „OBRAZ LITERY"

Prowadzą: Patrycja Podkościelny i Patryk Hardziej

Liczba uczestników: do 15 osób

Wiek: 7-12 lat

Obowiązują zapisy na info@miastoslowa.com

Pierwsza część warsztatów będzie związana z literą.

Każdy uczestnik warsztatów wybiera sobie ulubioną postać z bajki, powieści itd., po czym przy pomocy ilustratorów prowadzących warsztaty przyporządkowuje bohaterowi odpowiednią literę. Ma to zapoznać uczestników z podstawami budowy liter, ich rodzajami, historią i charakterem.

Druga część warsztatów będzie związana z ilustracją.

W dalszej części za pomocą różnych przyborów (flamastry, ołówki, farby, kolorowe papiery) uczestnicy zaaranżują literę tak, aby w kreatyny sposób stworzyć z niej ilustrację wybranego wcześniej bohatera.

*********

LEKCJA FILOZOFII DLA DZIECI

Prowadzi: Katarzyna Pułaska

Liczba uczestników: do 15 osób

Wiek: 6-10 lat

Obowiązują zapisy na info@miastoslowa.com

Cel warsztatów filozoficznych dla dzieci: warsztaty mają służyć rozwijaniu krytycznego, samodzielnego myślenia, kształtowaniu postawy otwartości i szacunku dla odmiennych przekonań, rozwijaniu umiejętności dyskutowania, by dziecko na pytanie: „Co robisz?" nie odpowiadało zawsze: „Nic!".

1. Czym jest prawda? a) Czy prawdziwe jest tylko to, co istnieje? b) Co to jest rzeczywistość? c) Czy prawdziwe jest tylko to, czego można dotknąć?

2. Zabawa w rozpoznawanie przedmiotów tylko przez dotyk.

3. Jak istnieją myśli? a) Jak istnieje bajka? b) Czy bajka istnieje tylko, gdy się ją czyta?

4. Czytanie tekstu z książki Filozoficzne bajki dla dzieci.

5. Rysowanie pytania filozoficznego.

**********

DYSKUSJA O LITERATURZE DZIECIĘCEJ

Prowadzi: Paweł Sitkiewicz

Gośćmi będą Mateusz Wysocki i Agata Królak, autorzy książki Skrytki. Spotkanie poprowadzi Paweł Sitkiewicz.

Rozmowa będzie dotyczyć trudnej sztuki pisania i ilustrowania książek dla dzieci. Autorzy zdradzą, jak dotrzeć do wyobraźni młodego czytelnika, jak zainteresować go tradycyjną książką w dobie Internetu i nowych mediów. Opowiedzą również o wyzwaniach, które stoją przed literaturą dziecięcą w XXI wieku.

Szczegółowy program dostępny na:

www.miastoslowa.com

www.facebook.com/miastoslowa

Zachęcamy do odwiedzenia serwisów:

www.nagrodaliterackagdynia.pl

www.gdyniakulturalna.pl

Zapraszamy do festiwalowej kawiarni literackiej: Cafe Cyganeria | www.cafecyganeria.pl

Organizacja: Miasto Gdynia | Centrum Kultury w Gdyni

Program + Produkcja: Stowarzyszenie A KuKu Sztuka + Fundacja Vademecum

Współpraca programowa: Mediascream Art Productions

Partner strategiczny: Nagroda Literacka GDYNIA | Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy: Instytut Książki | Instytut Reportażu | Muzeum Emigracji | PKP | Against Gravity | InfoBox Gdynia | Muzeum Miasta Gdyni | Teatr Gdynia Główna | Café Cyganeria | Ciuciubabka Café | Cafeart U Muzyk′uff | Akademickie Centrum Kultury UG Alternator | Księgarnia Vademecum | Salon Literacki

Patroni medialni: TVP Kultura | Polskie Radio Dwójka | Tygodnik Powszechny | TVP 3 Gdańsk | Dziennik Bałtycki | Radio Gdańsk | trojmiasto.pl | Bliza | Radar | lubimyczytac.pl | booklips.pl | Empik

Oficjalny przewoźnik: Auto-Mobil

Projekt finansowany ze środków Miasta Gdyni oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.