☰ menu

Dzieci pomagają dzieciom. Katowice

pt.-niedz.
01.06-03.06.2018

Zabierając dziecko na spektakl do katowickiego Teatru Ateneum, na koncert do Muzykodromu albo na Festiwal Badmintona, możecie pomóc zbudować ośrodek dla dzieci z syryjskiego miasta Aleppo.

Bezpieczne miejsce dla dzieci ze zniszczonego przez wojnę, syryjskiego miasta budują działający tam franciszkanie. Ma służyć wszystkim małym mieszkańcom, bez względu na wyznanie, i oferować odrobinę normalnego życia – miejsce do nauki, zabawy, odpoczynku i rehabilitacji. Na kompleks z basenem, panelami słonecznymi i autobusami do transportu dzieci potrzeba miliona dolarów. Zbierać go pomagają katowiccy franciszkanie, którzy organizują akcję „Śląskie dzieciom Aleppo”.

Akcję wspierają katowickie teatry i instytucje kultury, które od 1 do 3 czerwca zapraszają na wydarzenia „Katowice grają dla Aleppo”.

1 czerwca o godz. 17 Teatr Ateneum zagra w swojej siedzibie spektakl „Babcia na jabłoni”. To ciepła, pogodna, pełna fantastycznych przygód opowieść o dziecięcych pragnieniach i tęsknotach, o potrzebie bliskości i sile wyobraźni, która sprawia, że marzenia spełniają się w magiczny sposób. Cały dochód ze sprzedaży biletów (w cenie 10 zł) zasili konto akcji.

Podobnie będzie następnego dnia w siedzibie Miasta Ogrodów (dawne Centrum Kultury Katowice), gdzie o godz. 11 wystąpi Asi Mina. Znanej artystce i niezrównanej edukatorce muzycznej towarzyszyć będzie Piotr Steczek – skrzypek nie mniej znanej Orkiestry Kameralnej AUKSO.

Rodzinnie zapowiada się też Festiwal Badmintona. 3 czerwca (niedziela) plac Sejmu Śląskiego zamieni się w wielki kort do badmintona, a dokładnie w 6 kortów. Każdy będzie mógł na nim spróbować swoich sił, pooglądać profesjonalistów z reprezentacji Polski, zagrać z gwiazdą albo pobawić się w badmintonowe gry i konkursy. Wstęp na festiwal jest wolny.

Więcej na miasto-ogrodow.eu