☰ menu

Dworek z jajem!

niedz.
06.04.2014

To jedynie część atrakcji zaplanowanych na niedzielę, 6 kwietnia, podczas pierwszego wielkanocnego kiermaszu

w Dworku Białoprądnickim.

Począwszy od godziny 11:00 plener Dworku Białoprądnickiego należeć będzie do wystawców prezentujących przepiękne wyroby rękodzielników, rzemieślników i twórców ludowych. Pojawią się stroiki wielkanocne, koszyki, świeczki, pisanki, obrusy świąteczne, wyroby regionalne… Na stoiskach nie zabraknie też specjałów kulinarnych z różnych zakątków regionu Małopolski, nawet spod gór.

Organizator zadbał również, by podczas kiermaszu nuda nie doskwierała najmłodszym! Specjalnie dla nich odbędą się słodkie warsztaty kulinarne, w trakcie których samodzielnie ozdobią mazurki – najbardziej strojne ciasta wielkanocne. Dzieci, lubiące zajęcia plastyczne, będą mogły rozwinąć swoje zdolności manualne i spróbować sił w sztuce tworzenia barwnego origami, wyplatania papierowych koszyków, lepienia baranków czy robienia kogucików na patyku. Na starszych będą czekały ćwiczenia pilates pod okiem profesjonalnej trenerki.

Wydarzenie swoim patronatem objęła Radna Miasta Krakowa, Teodozja Maliszewska.

06.04, godz. 11-18