☰ menu

Drugi Powsiński Dzień Dyni

niedz.
21.10.2012

Podczas akcji, której partnerem jest MPO w Warszawie, będzie można pozbyć się niepotrzebnych elektroodpadów ( zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, telewizory i inne sprzęty zasilane prądem lub na bateriami). W zamian za urządzenia każdy uczestnik tej akcji otrzyma w prezencie dynię.

Organizatorzy przygotowali także: warsztaty artystyczne, konkursy z nagrodami dla dzieci, konkurencje sportowe, beauty kącik, porady lekarskie, bezpłatne badanie wzroku, kącik weterynaryjny, promocja niespotykanych potraw z dyni, stoiska z rękodziełem (biżuteria, produkty dekoracyjne, itp.), a także smaczne wyroby regionalne.

Będą też przepisy na potrawy z dyni oraz wiele innych dyniowych niespodzianek.

Restauracja Cuda Wianki zaprasza na powitalną zupę dyniową.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny!

Miejsce spotkania:
Dom Pracy Twórczej w Powsinie

godz. 10.00-17.00
ul. Ptysiowa 3, dojazd autobusem 519/przystanek na żądanie „Przekorna"/

Program wydarzenia:

21 października 2012 r.

godz. 10.00-17.00

Oficjalne otwarcie Drugiego Powsińskiego Dnia Dyni o godz.11.30.

Pani Katarzyna Bosacka  prowadząca program w TVN Style pt. "Wiem co jem" przekaże kilka faktów na temat pomarańczowej „bohaterki" tego dnia. .

GŁÓWNE ATRAKCJE:

– Wymiana elektroodpadów na dynie (MPO w Warszawie);

– Bezpłatna diagnoza oczu – Ambulans okulistyczny Doktor Optic ;

– Pomiar ciśnienia tętniczego krwi, badanie poziomu cukru oraz możliwość rozmowy z lekarzem i pielęgniarką, dotyczącej tego, gdzie i jak leczyć się w naszych przychodniach i poradniach – Stanowisko SZPZLO Warszawa -Mokotów ;

– Kącik weterynaryjny – porady i konsultacje dotyczące dobrostanu zwierząt – Przychodnia Weterynaryjna OSTOJA SALVET

– Stoisko historyczno – edukacyjne Muzeum Pałac w Wilanowie zaprasza wraz z restauracją Kresowiak na wyjątkowe potrawy z dyni /sałatka , korzenne ciasto, kompot /;

– Stoiska z rękodziełem (biżuteria, produkty dekoracyjne, itp.), a także smaczne wyroby regionalne.

Dyniowe niespodzianki dla dzieci:

– 10.00 – 17.00 – Księgarnia EFKA – warsztaty szycia wymarzonego misia.

– 10.00 – 17.00 – Zawady DAY SPA serdecznie zaprasza na moc dyniowych atrakcji do beauty kącika dla małych i dużych dam.

– 12.00 – 14.00 – Konkurs florystyczny z nagrodami dla dzieci – tworzenie kompozycji kwiatowych na bazie dyni – Petit bebe oraz Kwiatowa Manufaktura Joanny Lewandowskiej.

– 12.00 i 15.00 – Warsztat zdobienia szkła – „Magia szkła" – Pracownia LeaVi Jolanta Scherling.

– 11.30 – 17.00 – Konkurencje sportowe MoloKidsCafe:

11.30 – rzut do celu
12.30 – tor przeszkód
13.30 – dyniowy spacer
14.30 – turlanie dyni – wyścig
15.30 – dynia za 100 punktów
16.30 – dyniowe kręgle

Kącik plastyczny MoloKidsCafe: tworzenie przestrzennej dyni z krepiny, kolorowanki z dynią, jesienne kolaże z liści, kasztanów i innych materiałów, zabawa logiczna „Dopasuj dynie".

Serdecznie zapraszamy!