☰ menu

Druga odsłona akcji reCYCLING

sob.
01.09.2012

Ciesząca się ogromnym powodzeniem akcja reCYCLING powraca w nowej odsłonie. Już 1 września o godzinie 12 zapraszamy miłośników rowerów do odwiedzenia MOCAK-u. Uczestnicy akcji będą mieli okazję nie tylko odświeżyć swoje jednoślady, ale także poszerzyć wiedzę na temat rowerów, zwiedzić wystawę Sport w sztuce i sprawdzić swoje siły w maratonie rowerowym Schwinn Cycling. Specjalnym gościem wydarzenia będzie streetartowy kolektyw Massmix.

Partnerem strategicznym akcji jest ENERGYM Fitness Club.

PROGRAM:

MALOWANIE ROWERÓW
Zmieńcie swoje rowery nie do poznania! Farbami, szablonami, naklejkami, jak tylko Wam się podoba! Pokażcie swoją kreatywność i poprawcie kondycję swoich rowerów. Farby w sprayu zapewnia firma Chemmot. Pozostałe materiały dostarczają organizatorzy.

POKAZ ZDJĘĆ NIEPOWTARZALNYCH JEDNOŚLADÓW
Organizujemy konkurs na najbardziej niepowtarzalną rowerową metamorfozę. Pokaż swój rower – twój niezwykły osobisty jednoślad, trochę przerobiony w duchu „do it yourself”, czy po prostu własnoręcznie przez Ciebie pomalowany!
Zapraszamy do udziału w konkursie na zdjęcie najlepiej odpicowanego roweru. Prześlij zdjęcie swojego jednośladu do 28 sierpnia na adres: wojnarowicz@mocak.pl, a my zaprezentujemy je podczas drugiej edycji reCYCLING’u.

MARATON SCHWINN CYCLING
Maraton rowerowy Schwinn Cycling to rytmiczna jazda w grupie na rowerach stacjonarnych, przy akompaniamencie porywającej muzyki i pod okiem profesjonalnych instruktorów z ENERGYM Fitness Club. Piotr Szmyt, Artur Podwysocki i Paweł Janas poprowadzą trzygodzinny trening, którego uczestnicy będą mogli zmierzyć się z innymi, a przede wszystkim sprawdzić się i przekonać, jakie są ich własne możliwości. Zapisy na maraton odbywają się w recepcji ENERGYM Fitness Club (tel. 12 446 66 62).

ZWIEDZANIE WYSTAW
Uczestnicy akcji będą mogli bezpłatnie obejrzeć Sport w sztuce oraz inne obecnie otwarte wystawy MOCAK-u.

WARSZTATY DLA DZIECI

Muzealny kołowrotek , godz.12:30-13:30 (wiek 4-8 lat)
Zapraszamy dzieci do aktywnego zwiedzania wystawy Sport w Sztuce. Uczestnicy warsztatów ruszą śladem kół ukrytych w pracach współczesnych artystów. Zgromadzone podczas zabawy materiały posłużą do stworzenia poruszających dzieł. Nie obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona.

Dookoła Sportu w Sztuce, godz. 14:30-15:30 (wiek 8 – 14 lat)
Podczas gdy dorośli zajmą się nakładaniem kolejnych warstw lakieru na swoje rowery, dzieci poszukają natchnienia w Galerii. Poprzez swoje prace, artyści zainspirują uczestników warsztatów do zaprojektowania oryginalnych wzorów, które następnie zostaną wykorzystane do ozdobienia ram. Nie obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona.
Prowadzenie: Maria Wegenke
Na uczestników czekają również specjalne zniżki w ekobistro Papuamu.

Celem projektu jest uwrażliwienie mieszkańców Krakowa na związek pomiędzy sztuką wizualną a estetyką miasta. Wydarzenie przyczynia się do animacji Zabłocia, promuje aktywny i kreatywny styl życia. Akcja towarzyszy międzynarodowej wystawie Sport w sztuce, którą będzie można oglądać w Muzeum już tylko do końca września.

MOCAK
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie