☰ menu

Dragony 2014

śr.-śr.
23.04-21.05.2014

Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych oraz zdrowego i aktywnego stylu życia wśród nastolatków.
Mistrzostwa mają charakter rodzinnego pikniku, w którym biorą udział uczniowie
z rodzicami oraz nauczyciele. W trakcie mistrzostw uczestnicy będą mieli okazję przepłynąć się z medalistami olimpijskimi i mistrzostw świata, którzy dodatkowo będą rozdawać autografy i wręczać medale i nagrody.
Tegoroczna edycja, która odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania będzie miała dodatkowo wymiar międzynarodowy – do udziału zostały zaproszone szkoły z miast partnerskich Poznania. Do tej pory Hanower i Brno potwierdziły swój udział.

Czas i miejsce: Tor Regatowy Malta, 24 maja 2014 r. w godz. 9.00 – 15.30

Zasady rywalizacji:
Dzieci będą startowały na łódkach 10 osobowych (mile widziany udział dziewczynek)
w której dodatkowo oprócz wiosłujących znajduje się sternik (zapewnia organizator) oraz bębniarz (zapewnia szkoła lub organizator) nadający poprzez uderzenie w znajdujący się na przodzie łodzi bęben rytm wiosłowania.
Uczestnicy startują w dwóch kategoriach wiekowych;
a. Szkoły Podstawowe;
b. Szkoły Gimnazjalne.

Konkurencje:
Regaty odbędą się na dystansie 200m w seriach po 4 osady na czas. W zależności od liczby startujących zostaną rozegrane półfinały i finały bądź tylko finał. Szczegółowy harmonogram regat będzie podany w późniejszym komunikacie – uzależniony jest od ilości zgłoszonych Szkół.

Dodatkową konkurencją odbywającą się na trybunach będzie konkurs na najlepiej dopingującą szkołę. Forma dopingu dowolna.

Nagrody:
wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki
3 pierwsze drużyny otrzymają puchary i medale (ufundowane przez firmę PODIUM) oraz nagrody
nagroda dla zwycięzcy konkursu na najlepiej kibicującą szkołę
uczestnicy otrzymają grochówkę przygotowaną przez Restaurację TROJKA.
uczestnicy otrzymają bilety upoważniające do skorzystania z atrakcji na Malta Ski
8 pobytów dwuosobowych w Świeradowskich Hotelach dla 8 opiekunów ufundowali właściciele hoteli w Świeradowie Zdrój.

Ramowy Plan zawodów:
Odprawa techniczna odbędzie się 24.05.2014r. o godz. 9.30 – (wydawanie koszulek, informacji, list startowych itd.)
Przez cały dzień dla wszystkich uczestników oraz rodziców i nauczycieli będą prowadzone warsztaty fitness przez instruktorów PURE Malta Poznań.
Pierwszy wyścig przewidziany jest o godz.10.00
Godz. 12.00 – 13.30 – grochówka dla wszystkich uczestników.
Finał ok. godz. 14.00
Uroczyste zakończenie zawodów i wręczenie nagród o godz. 14.15

Sposób przeprowadzenia regat:
Uczestnicy nie ponoszą kosztów finansowych udziału w zawodach.
Organizator regat zabezpiecza łodzie wraz z wyposażeniem oraz sterników, obsługę ratowniczą zawodów, kamizelki ratunkowe, w których obowiązkowo startują uczestnicy.
Opiekunowie drużyn powinni przynieść na odprawę techniczną zawodów imienne listy osób startujących.
Uczniowie są ubezpieczeni w ramach ubezpieczenia obowiązującego w szkole.

Zgłoszenia:
Adres mailowy: poznanskiedragony@wp.pl
Strona internetowa:

www.poznanskiedragony.pl
Zgłoszenia przyjmujemy do 21 maja 2014 r.

Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność przysłania zgłoszeń – 36 osad!

Dodatkowe atrakcje:
W trakcie zawodów każdy uczestnik ma okazję powiosłować na trenażerach kajakowych pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów i instruktorów kajakarstwa.
„Dragony 2014" to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań najmłodszych sportowców, na które GORĄCO ZAPRASZAMY.

Organizator: Maciej Młodzik, Klub Sportowy Stomil Poznań;
Partnerzy: Miasto Poznań, AWF Poznań, Wielkopolski Związek Kajakowy
Partner strategiczny: MAN Accounting Center Sp. z o. o.
Sponsorzy: Stowarzyszenie hoteli w Świeradowie Zdrój, Podium-Czerwonak, Restauracja TROJKA (Gastro-plan Catering Poznań), Drukarnia Drukma, PURE Malta Poznań,
Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu: Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

W sprawie wszelkich zapytań dotyczących uczestnictwa prosimy o kontakt.

Maciej Młodzik
Mobile 510 866 354