☰ menu

28.08. – Dożynki 2011
Park Hallera
Rozpoczęcie o godz. 10.00

PROGRAM "DOŻYNKI 2011" 28.08.(niedziela)

10.00 – Zbiórka przed Pałacem Kultury Zagłębia i przemarsz pod Bazylikę N.M.P. Anielskiej
10.30 – Uroczysta Msza Dożynkowa
11.30 – Uformowanie i przemarsz korowodu Dożynkowego na miejsce Obchodów.
12.00 – Oficjalne otwarcie Dożynek gminnych przez Starostów, władze miejskie oraz zaproszonych gości.
12.30- Występ tamburaskiego zespołu "BRAČ" ze Studenki
13.00 – Występy Kół Gospodyń Wiejskich oraz młodzieżowych zespołów amatorskich
16.30 – Koncert zespołu "OLD WAVE "
18.00 – Koncert zespołu "eL-4 "
20.00 – Koncert – DE MONO
21.30 – Pokaz Sztucznych Ogni

DODATKOWE ATRAKCJE:
• Akcja promująca selektywną zbiórkę odpadów niebezpiecznych (od godz. 9.00 do wyczerpania zapasów)
W zamian za dostarczone przeterminowane leki i zużyte baterie (z wyjątkiem baterii i akumulatorów ołowiowych) będą wydawane krzewy i drzewka. Akcja będzie prowadzona na placu przy Zespole Szkół Technicznych (ul. Królowej Jadwigi 12 w Dąbrowie Górniczej). W zamian za przyniesione: 10 szt zużytych baterii lub 10 szt przeterminowanych leków (blaszek, buteleczek) wydawana będzie 1 szt sadzonki.

Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 10 sadzonek.Ponadto będzie można przekazać inne odpady niebezpieczne powstałe w gospodarstwach domowych tj. termometry, zużyte akumulatory, opakowania po środkach dezynfekujących, środkach ochrony roślin, opakowania po farbach i lakierach.

• Stoisko projektu „Uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej" (od godz. 12.30 do 17.30)
Impreza o charakterze biesiadnym na świeżym powietrzu będzie okazją do integracji społeczności objętej projektem dotyczącym uporządkowania gospodarki wodno – ściekowej. Jest też odpowiedzią na oczekiwania wielopokoleniowej grupy odbiorców.

W ramach miejskich dożynek 2011 utworzone zostanie stoisko nt. projektu, gdzie będzie można otrzymać materiały informacyjne i promocyjne, tj. mini folder z prezentacją oraz gadżety. Obok stoiska (na wprost placu zabaw) rozgrywać się będą konkursy z nagrodami. Spotkanie zaplanowane jest od wczesnych godzin popołudniowych do wieczora.