☰ menu

Dowiedz się, jak stać się ekoodpowiedzialnym

sob.-niedz.
08.03-09.03.2014

W Polsce każdy z nas produkuje średnio około 320 ton śmieci rocznie, a większość z nich to wartościowe surowce wtórne. Wystarczy 35 zużytych butelek PET, żeby wyprodukować jedną bluzę z polaru, a aby uratować jedno drzewo, wystarczy tylko 59 kilogramów makulatury.

Kampania „Ekoodpowiedzialni" adresowana jest przede wszystkim do dzieci. Podczas gier, quizów i zabaw najmłodsi dowiedzą się między innymi, jak oszczędzać wodę, prąd oraz prawidłowo segregować odpady. Organizatorzy pokażą najmłodszym, że wystarczą proste działania, aby przyczynić się do ochrony środowiska. Warto między innymi zakręcać wodę podczas mycia zębów, kiedy tak naprawdę jej nie potrzebujemy, a kiedy wychodzimy z pokoju, wystarczy pamiętać o wyłączaniu światła, aby nasze rachunki za prąd zmalały.

Dzieci będą mogły wziąć udział w gigantycznej, planszowej ekogrze oraz zajęciach plastycznych, podczas których będą mogły utrwalić wiedzę na temat ekoodpowiedzialnych zachowań. Zarówno dzieci, jak ich rodzice otrzymają materiały informacyjne, które ułatwią wcielanie w życie wiedzy zdobytej w trakcie spotkań. Każdy otrzyma również naklejkę z kodem QR, który przekieruje zainteresowanych do specjalnego serwisu z informacjami na temat ekologii.

Spotkania w ramach kampanii „Ekoodpowiedzialni" odbędą się 8 marca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk

, przy ul. Szczęśliwej 3 oraz 9 marca w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan, przy ul. Grunwaldzkiej 108 , w godzinach 11:00 -17:00.

Wszelkie informacje na temat kampanii „Ekoodpowiedzialni" oraz materiały informacyjne można znaleźć na stronie www.ekoodpowiedzialni.pl. W serwisie internetowym zaprezentowano również porady, w jaki sposób oszczędzać wodę, energię elektryczną i prawidłowo segregować śmieci.

„Ekoodpowiedzialni" to ogólnopolska kampania organizowana przez Centra Handlowe Auchan. Będzie się odbywała w kolejne weekendy od marca do maja 2014 r. w 22 galeriach handlowych.

Szczegóły akcji dostępne również na stronach: www.auchangdansk.pl oraz www.portrumia.pl

INFORMACJE DODATKOWE:

Centrum Handlowe Auchan Gdańsk mieści się przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. 7 dni w tygodniu klienci Galerii mają do dyspozycji 50 sklepów znanych marek, które kompleksowo spełniają potrzeby całej rodziny. W ofercie galerii znajdują się butiki odzieżowe, obuwnicze, z wyposażeniem i aranżacją wnętrz. Całości oferty dopełniają punkty usługowe oraz restauracje i kawiarnie. Centrum jest w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy CH Auchan Gdańsk mieszczą się hipermarket Auchan, Leroy Merlin, Decathlon oraz stacja benzynowa. Galeria jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 21:00, natomiast w niedzielę od 10:00 do 20.00. Centrum Handlowe posiada 2500 miejsc parkingowych, w tym 20 dla osób niepełnosprawnych. CH zostało otwarte w 1998 roku. Więcej informacji na stronie internetowej www.auchangdansk.pl.

Port Rumia Centrum Handlowe Auchan mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Przez 7 dni w tygodniu klienci galerii mają do dyspozycji ponad 80 sklepów znanych i wiodących na rynku marek, które kompleksowo spełniają potrzeby całej rodziny. W ofercie galerii znajdują się butiki odzieżowe, obuwnicze, z wyposażeniem i aranżacją wnętrz. Całości oferty dopełniają punkty usługowe oraz restauracje i kawiarnie, a także plac zabaw dla dzieci. Przy Porcie Rumia mieszczą się: hipermarket Auchan, Leroy Merlin, Decathlon oraz stacja benzynowa. Galeria jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 21:00, natomiast w niedzielę od 9:30 do 20.00. Centrum Handlowe posiada blisko 2000 miejsc parkingowych, w tym 30 dla niepełnosprawnych. Zostało otwarte w 2007 roku. Więcej informacji na stronie internetowej www.portrumia.pl.

O Immochan:

Immochan to oddział Auchan Polska sp. z o.o., działający jako deweloper, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Immochan na świecie, jako część międzynarodowej Grupy Auchan, prowadzi działalność w 12 krajach, uczestnicząc w rozwoju centrów handlowych Auchan. Immochan w Polsce posiada i zarządza 22 centrami handlowymi o łącznej powierzchni najmu 570 tys. mkw. Ofertę centrów z galerią handlową i hipermarketem Auchan wzmacniają Decathlon, Leroy Merlin oraz Norauto, których łączna powierzchnia sprzedaży wynosi ok. 170 tys. mkw. Więcej informacji na www.centraauchan.pl.

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kropiwiec