☰ menu

wt.
02.08.2011

Dogoterapia

to nowatorska dziedzina pracy terapeutycznej, wykorzystująca kontakt z najlepszym przyjacielem człowieka – psem. Stosuje się ją w leczeniu zaburzeń ruchowych i emocjonalnych.

Oprócz wspomagania leczenia ciężkich chorób jest także wykorzystywana w pracy z dziećmi nadpobudliwymi, czy mającymi problemy z nauką. Dobrze jest poznać zalety dogoterapii także wtedy, kiedy nasze dzieci nie mają problemów z kontaktami społecznymi ani edukacją.

Kontakt ze zwierzętami jest formą wszechstronnego wspierania rozwoju dzieci zdrowych. Posiadanie zwierzęcia uczy odpowiedzialności i systematyczności, jednak nie każdy może sobie pozwolić na trzymanie psa w domu.

Zajęcia ze zwierzętami w przedszkolu pozwalają przybliżyć dzieciom z miasta uroki zabawy z czworonogiem. Mają również inny ważny walor – uczą bezpiecznego postępowania z psami.

Przedszkolaki, psy i bezpieczeństwo

Zabawa z psem w przedszkolu jest nie tylko miłą formą spędzenia czasu ale także okazją do profilaktyki pogryzień. Najmłodsze dzieci (a także dorośli) często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie nieumiejętny kontakt z obcym psem. W Stumilowym Gaju co roku organizowane są zajęcia, podczas których dzieci dowiadują się co wolno a co jest zabronione w kontaktach ze zwierzętami. Poznają przede wszystkim poprawne zasady postępowania wobec psa, by uniknąć zagrożenia.

Dogoterapia jest moją pasją, którą wykorzystuję w pracy z dziećmi. W tym roku planuję cykl zajęć dla starszaków, podczas których moi podopieczni nauczą się bezpiecznego postępowania ze zwierzętami. – mówi Katarzyna Kmiecik, wychowawca przedszkolny ze Stumilowego Gaju.

Wtorkowe zajęcia to świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej o dogoterapii oraz miło spędzić wakacyjne przedpołudnie.

Zajęcia z dogoterapii dla przedszkolaków odbędą sie we wtorek 2 sierpnia o godzinie 10.00.
Wstęp na zajęcia dla dzieci nie uczęszczających do Stumilowego Gaju to koszt 5zł.

W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu
Matylda Mizdra
Stumilowy Gaj