☰ menu

Dobre czytanki – wartościowe książeczki z pięknym przesłaniem

czw.-czw.
10.12-17.12.2020

Dobre Czytanki, to seria wyjątkowych książeczek dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. (Adaś i planety, Tosia i słonik z porcelany, Maja i najpiękniejszy prezent, Filip i stara kamizelka). Każda z nich opowiada o innym bohaterze, jego codzienności, troskach, uczuciach i marzeniach.  To mądre książeczki, poruszające ważne tematy w sposób zrozumiały dla dziecka.  Po ich przeczytaniu, bohaterowie na długo pozostaną w pamięci i sercu, nie tylko dzieci, ale i rodziców.

Każda historia ma dobre zakończenie, tym samym dodając wiary i otuchy, że nawet z trudnych sytuacji jest jakieś wyjście.  Wystarczy odrobina miłości, zrozumienia i wrażliwości, by to co trudne stało się łatwiejsze. Seria pielęgnuje takie wartości, jak rodzina, przyjaźń i przyjaciele, troska o słabszych (w tym o zwierzęta – Adaś i planety).  Porusza także temat marzeń oraz dążenia do celu poprzez wytrwałość i pracę.
To książki o uczuciach, emocjach, przeżywaniu i sile, jaka drzemie w każdym z nas oraz o potędze naszej obecności podczas bycia przy drugiej osobie.  Dwie z książek ( Adaś i planety oraz Maja i najpiękniejszy prezent) opowiadają historie dzieci z niepełnosprawnością. Dzięki tym opowieściom możemy spojrzeć na świat ich oczami i lepiej je zrozumieć.  Cała seria pięknie i kolorowo zilustrowana, duże litery zachęcają do samodzielnego czytania oraz ułatwiają czytanie przez dziadków wnukom.  Wydawcą jest Fundacja Puść Latawca, której priorytetem jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym. W osiągnięciu zdrowia i spełnieniu marzeń. A także wspieraniu debiutów początkujących artystów.  Kupując książeczki z serii Dobre Czytanki wspierasz fundamentalne cele tej Fundacji, pomagasz chorym dzieciom.

„Tosia i słonik z porcelany”
Tosia, to mała dziewczynka, kochająca babcię i dziadka i…porcelanowego słonika z poddasza u dziadków.
Jak wyobraźnia i niesamowita więź między dziewczynką, a słoniem wpłynie na decyzje i marzenia Tosi…?

„Maja i najpiękniejszy prezent”
Maja, to niedosłysząca dziewczynka, której świat po założeniu aparatu słuchowego nabiera dźwięków. Ale i dostarcza mnóstwa bodźców i emocji, z którymi dziewczynce trudno jest sobie poradzić.
Jak wpłynie na Maję obecność w jej życiu Helenki, koleżanki ze szkolnej ławki…?

„Filip i stara kamizelka”

Filip, to siedmioletni chłopiec, dla którego ogromną wartość ma posiadanie nowych zabawek. Wszystko w jego życiu opiera się na tym, co znów dostanie i czym będzie mógł się pochwalić przed kolegami.
Czy skromny z pozoru prezent od babci sprawi, że chłopiec spojrzy na wszystko inaczej…?

„Adaś i planety”

Adaś, to chłopiec, który od zawsze jeździ na wózku, bo jego nóżki nie mają nawet siły stać.
Z utęsknieniem patrzy w okno, za którym chłopcy grają w piłkę.
Czy ciekawość, ciche marzenie o tym by do nich dołączyć, miłość własna oraz cudowna troska dziadka sprawią, że jedna przypadkowa sytuacja z piłką odmieni wszystko…?