☰ menu

Do Przerwy 0:1

sob.
13.06.2015

– Nie ma chyba drugiego takiego turnieju w tej części świata, który ściągałby cztery razy w roku tak duże rzesze młodych entuzjastów piłki nożnej jak turniej „Do Przerwy 0:1". Większość z młodych piłkarzy dorastało wraz kolejnymi edycjami zawodów, które w tej części Gdańska znają chyba wszyscy – podkreślają organizatorzy.

Sobotni turniej wpisuje się doskonale w piłkarski charakter tego dnia. Przypomnijmy, że w tym samym dniu piłkarska reprezentacja Polski zagra w Warszawie mecz eliminacyjny do ME z Gruzją. Z kolei kilka dni później, tj. 16 czerwca w Gdańsku na PGE Arena, polscy piłkarze zagrają towarzysko z Grecją.

Turniej znają również podwórkowi piłkarze z innych dzielnic miasta. Ale nie tylko, bo z innych miast Pomorza:  jak Chojnice, Człuchów, Gdynia, Wejherowo, Pelplin czy Żukowo – także.  W ubiegłym roku wśród drużyn, które zgłosiły się do zawodów byli również piłkarze z Działdowa (województwo warmińsko-mazurskie).

Pomysłodawcą i organizatorem zawodów wraz z Gdańską Fundacją Dobroczynności jest Andrzej Kowalczys. A turniej rozgrywany jest już od 11 lat! Na czym polega fenomen „Do Przerwy 0:1", który ściąga średnio kilkadziesiąt piłkarskich drużyn?

– Sukces naszego turnieju to z jednej strony ciężka praca i upór w dążeniu do celu organizatorów zawodów, z drugiej zaś chęć dobrej zabawy, wola współzawodnictwa i entuzjazm uczestników turnieju – mówi Andrzej Kowalczys.

– Do przerwy 0:1 to również alternatywa spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, aktywnie wśród rówieśników. Zamiast przed komputerem młodzi chłopcy i dziewczęta mogą spędzić czas grając w piłkę nożną. – dodaje Andrzej Marchel były piłkarz Lechii Gdańsk wolontariusz Gdańskiej Fundacji Dobroczynności.

W tym roku w  turnieju mogą wziąć udział roczniki: 2003 i młodsi, 2000-2002, 1997-1999, rocznik 1996 i starsi oraz drużyny dziewczęce. Najmłodsi swoje mecze tradycyjnie będą rozgrywali na boisku przy ul. Żwirki i Wigury (obok hali Lotnia), pozostałe roczniki na przyszkolnych boiskach przy ul. Opolskiej oraz ul. Meissnera.  Stałym punktem każdego turnieju jest wizyta zawodników bądź trenerów Lechii Gdańsk, która zawsze wspiera „Do Przerwy 0:1".

– Mamy nadzieję, że również 13 czerwca będą z nami zawodnicy Lechii, która w kończącym się sezonie ponownie zajęła miejsce w czołówce piłkarskiej Ekstraklasy – dodają organizatorzy.

Organizatorom, czyli Gdańskiej Fundacji Dobroczynności udało się pozyskać liczne grono partnerów. Są wśród nich: Marszałek Województwa Pomorskiego, Wicewojewoda Pomorski, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska, LOTOS Gdańsk, Merco, Sklepy Merkus, Lechia Gdańsk SA, BMB Santech, SM Rozstaje, M-1 Fabrika.