Utwór dostępny jest również w sieciach streamingowych: https://id.ffm.to/do_gory_pazury
Piosenka „Do góry pazury”, utrzymana w klimatach nowoczesnego popu, jest opowieścią o małej dziewczynce imieniem Plater, obdarzoną supermocą, która wraz ze swoją ekipą Zwierzaków broni mieszkańców fikcyjnego miasta Wildronowo, przed wszelkimi zagrożeniami.
W piosence „Do góry pazury”, w rolę Plater wcieliła się wokalistka Nela Zawadzka znana z telewizyjnego talent show „The Voice Kids”.
Tekst piosenki przedstawia bohaterów projektu „Plater i jej Zwierzaki”, jego cele, idee i wartości jakimi się kierują: wrażliwość na krzywdę innych, dbanie o przyrodę i zasoby wodne, pomaganie osobom starszym czy słabszym.
Dlatego każdy kto utożsamia się z tymi wartościami może należeć do ekipy Zwierzaków, których Plater często nazywa swoimi Tygrysami – silnymi, zwinnymi, pewnymi siebie, potrafiącymi stawić czoła wszelkim przeciwnościom losu.
Do piosenki powstał animowany teledysk, pokazujący wszystkich Bohaterów i mieszkańców miasta Wildronowo, towarzyszące im moce oraz idee.
O płycie:
Album „Plater i jej Zwierzaki” zawiera w sobie zarówno aspekt muzyczny, historyczny, edukacyjny i edukacji integracyjnej:
Aspekt muzyczny – wykonawcami piosenek są uzdolnione dzieci z programu The Voice Kids. Piosenki tworzące album to zabawne i mądre teksty zakończone puentą oraz muzyka „wpadająca w ucho”, utrzymana w klimatach muzyki pop.
Aspekt historyczny – przybliża młodym ludziom postać Emilii Plater i zryw niepodległościowy Powstania Listopadowego. Przyjaciele bohaterki jak i czarne charaktery mają swoje odzwierciedlenie w postaciach i miejscach historycznych tego okresu.
Aspekt edukacyjny – w piosenkach Plater i jej Zwierzaki promują takie wartości jak sprawiedliwość, pomoc słabszym, przyjaźń. Projekt pozbawiony jest przemocy, bohaterowie walczą ze złem muzyką i nutkami. Projekt zachęca dzieci do gry na ukulele. Bohaterka piosenek Plater wraz z przyjaciółmi grają na tym instrumencie, a w booklecie do płyty znajdą się akordy oraz tabulatura do gry na ukulele.
Aspekt edukacji integracyjnej – jeden z bohaterów jest niepełnosprawny, którego obecność ma kształtować równouprawnienie wśród dzieci, umiejętność przełamywania barier i wzajemne poszanowanie, odpowiedzialność i akceptację.
Teksty piosenek są bardzo lekkie i zabawne, zakończone odpowiednią puentą. Dlatego też album nie tylko uczy, ale bawi i rozśmiesza, zachęcając do rodzinnej zabawy.
Autorzy piosenki:
Słowa: Tomek Konfi Konfederak
Muzyka: Tomek Konfi Konfederak
Produkcja: Josh Harris
Współprodukcja: Tomek Konfi Konfederak
Aranżacja: Tomek Konfi Konfederak/Josh Harris
Kim jest Plater?
Plater to główna bohaterka, rezolutna dziewczynka, która potrafi cieszyć się drobiazgami. Otrzymała imię po bohaterce Powstania Listopadowego Emilii Plater i ma jej cechy: fizyczne (nosi charakterystyczny uniform wraz z czerwoną apaszką) oraz charakteru (jest dumna z bycia Polką, honorowa, lojalna i wrażliwa na krzywdy innych).
Kocha muzykę, dzięki której może wyrażać swoje myśli, pozytywnie wpływać na zachowania ludzi, pomagać im w troskach i rozterkach, pocieszać i dodawać otuchy. Atrybutem Plater jest Ukulele, z którym się nie rozstaje. To dzięki niemu może „wyśpiewać” swoje myśli i uczucia, a przede wszystkim wpływać na ludzkie umysły! Za sprawą Ukulele Plater nabyła Wielką Moc, która pozwala jej rozwiązywać problemy, walczyć ze złem i negatywnymi postaciami w miejscowości Wildronowo.
„Muzyka ma wielką moc. Każdy dźwięk wywołuje emocje, wpływa na umysły ludzi, a słowa mają tysiąckroć silniejszą siłę niż cokolwiek na świecie”.
Moc Plater
Ukulele – „mała gitara”, której siła tkwi w czterech strunach. Każda z tych strun działa na inne stany emocjonalne i dodaje jej mocy:
• G – niweluje strach, rozpacz, smutek i przygnębienie;
• C – nadaje siłę, energię i wiarę w siebie oraz chęć niesienia dobra;
• E – niweluje nienawiść;
• A – likwiduje tremę i niepewność.
Ukulele ma jeszcze jedną Czarodziejską Moc – główkę Flaminga. Stosuję się ją, gdy przeciwnik wymaga większej siły. Wylatujący Flaming wydaje dźwięki o bardzo dużej częstotliwości, co pozwala pokonać wroga.
Zwierzaki Plater
To grupa dzieci – dziewczynek i chłopców, będących przyjaciółmi głównej bohaterki (jeden ze zwierzaków jest niepełnosprawny, co pokazuje, że każdy może być wyjątkowy!). Wszyscy posiadają niezwykłe Moce. Mając na uwadze odwagę i zwinność swoich Zwierzaków, Plater często nazywa ich swoimi Tygrysami, tworząc motto:
„Każdy może być Tygrysem”
Lisice Bliźniaczki – Uka, Ukaa
Tygrysy Bliźniacy – Uke, Ukee
Borsuk – Turbouke
Orzeł – Krejzouke
Inni pozytywni bohaterowie
Prósza – jej postać wzorowana była na Marii Prószyńskiej, towarzyszki Emilii Plater; w opowieściach i piosenkach jest przyjaciółką głównej bohaterki. Ma swoje:
Jelonki – Jelona, Jelon;
Flamingi – Flama, Flame.
Negatywni bohaterowie
Generał Szri – pochodzi od nazwiska generała Wojsk Rosyjskich Generała Schrimana. Gra na instrumentach dętych, z których ulatują czarne nutki, identycznie jak u członków jego ekipy:
Szczurów – Ivo, Ive.
Mejszaga – (jej nazwa pochodzi od nazwy miejscowości Mejszagoła, gdzie Maria i Emilia walczyły w oddziałach partyzanckich) w swojej drużynie ma grające na instrumentach smyczkowych:
Szczurzyce – Dynę, Rosę.
Tipula – pajęczyca grająca na harfie.
Plater i Jej zwierzaki w sieci:
Strona internetowa: www.platerijejzwierzaki.pl
FB: https://www.facebook.com/platerijejzwierzaki
Instagram: https://www.instagram.com/platerijejzwierzaki/
Tik Tok: https://www.tiktok.com/@platerijejzwierzaki
Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCTFwtfZNABz9-epjPQ_Dryw