☰ menu

Dla dzieci i sąsiadów – festyn. Katowice
pt.-niedz.
06.09-08.09.2024
Tegoroczne muzyczne lato w plenerze zakończymy weekendem 6-8 września kolejnymi Dniami Siemianowic Śląskich. Będzie Wesołe Miasteczko (rusza w piątek o godz. 15.00), wymiana elektrośmieci na sadzonki, koncerty dla dzieci i dorosłych oraz plenerowa dyskoteka pod szybem Krystyn. Wszystkie wydarzenia oprócz piątkowego Pszczel Party odbędą się pod Parkiem Tradycji w Michałkowicach. Wstęp wolny

PIĄTEK 6 WRZEŚNIA:

Park Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich

godz. 19.00 – PSZCZEL PARTY z DJem DAVIDO – impreza dla młodzieży w strefie chill

SOBOTA 7 WRZEŚNIA:

godz. 13.00 – Start Wesołego Miasteczka

godz. 14.00 – Wymiana elektrośmieci na sadzonki

godz. 16.00 – Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Siemianowice” oraz wokalistów z Siemianowickiego Centrum Kultury

godz. 17.30 – An Dreo e Karina w największych przebojach włoskiego duetu Al Bano & Romina Power – „Felicita”

An Dreo e Karina to jeden z pierwszych zespołów wykonujących włoską muzykę na polskiej scenie muzycznej istniejący od 2000 roku.

Wykonują największe włoskie przeboje z repertuaru duetu Al Bano & Romina Power jak „Felicita”, „Ci Sara”, „Volare”, „Sharazan” czy „Ti amo”.

Duet koncertował z największymi gwiazdami polskiej i światowej sceny muzycznej. Zagrali ponad 1000 koncertów w Polsce i za granicą. Są laureatami głównej nagrody na Europejskim Festiwalu Coverów.

godz. 19.00 – FRANCESCO NAPOLI

Francesco Napoli, artysta urodzony w szlacheckiej rodzinie. Ojciec pokładał w nim wielkie nadzieje, planował dla niego karierę prawniczą. Miał zostać prokuratorem lub notariuszem. Niestety, a może na szczęście mały Francesco Napoli o wiele bardziej od realizacji planów ojca wolał grać na gitarze i fortepianie a jego marzeniem było zostać muzykiem.

Plany swoje zrealizował, został gwiazdą włoskiej piosenki. Utwory Francesco Napoli utrzymane w klimacie POP znane są na całym świecie. Świadczy o tym sprzedaż w 44 krajach ostatniej płyty Francesco Napoli pt. „LADY FANTASY” w ilości 12 milionów egzemplarzy.

Do Polski po raz pierwszy Francesco Napoli przyjechał w 1988 roku na zaproszenie organizatorów festiwalu w Sopocie. Najbardziej popularne utwory Francesco Napoli to: „Balla Balla”, „Borneo”, „Piano piano”, „Marina” oraz przebój z ostatniej płyty „Lady Fantasy”.

godz. 20.00- 22.00 – Dyskoteka plenerowa pod szybem „Krystyn”

Impreza taneczna pod gołym niebem, pod szybem Krystyn. Imprezę rozkręci DJ Maxior

NIEDZIELA 8 WRZEŚNIA:

godz. 13.00 – Start Wesołego Miasteczka

godz. 16.00 – CENTRUM UŚMIECHU z programem dla dzieci pt. „Zdrowo i sportowo”

Najnowszy dziecięcy program estradowy Centrum Uśmiechu pt. Zdrowo i Sportowo powstał w związku z Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu oraz Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w Niemczech. Główną postacią jest Trener Pomidor, który w zabawny sposób uświadamia najmłodszych (i nie tylko), że kluczem do zdrowego życia jest aktywność fizyczna. Wraz z Trenerem Pomidorem, na scenie występują także Marchewka oraz Groszek.

Na potrzeby programu powstało 6 nowych piosenek o tematyce związanej z szeroko rozumianą aktywnością fizyczną i zdrowym stylem życia. Oczywiście podczas show nie może zabraknąć największych hitów Centrum Uśmiechu, takich jak: Olimpiada w Jarzynowie, Gruszka, Światła drogowe, Inspektor Ogórek czy Jarzynowa gimnastyka. Koncert ma charakter interaktywny.

godz. 17.30 – Koncert zespołu APSOLVENCI

Największe przeboje światowej muzyki w wykonaniu zespołu Apsolvenci, który tworzą absolwenci Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum z Siemianowic Śląskich

godz. 19.00 – Koncert zespołu ŁOBUZY

Łobuzy to zespół, który szturmem zdobył rodzimą sceną disco i dance. Ich koncerty gromadzą tysiące fanów, a doświadczenie sceniczne i muzyka na żywo tworzą energetyczny show z niesamowitym kontaktem z publicznością. Zespół ma na koncie ponad 1000 zagranych koncertów i niemal 300 mln odsłon w serwisie YouTube. Wylansowali takie hity jak: „Ona czuje we mnie piniądz”, „Zbuntowany Anioł”, „Oczy jak pińć złoty” czy „Łobuz kocha najbardziej”.

godz. 20.15- PAWEŁ GOŁECKI Z ZESPOŁEM

Paweł Gołecki to artysta, któremu od wczesnego dzieciństwa towarzyszyła muzyka, ale czas rozpoczęcia swojej kariery muzycznej datuje na rok 1999, kiedy to po raz pierwszy wystąpił z zespołem ojca i wujka. Po jakimś czasie postanowił stworzyć własny zespół i tak powstała grupa Gołecki. Na pierwszy krążek zespołu nie trzeba było długo czekać. Wkrótce pojawiły się dwie kolejne płyty zespołu oraz solowa Pawła. Krążek zawiera piętnaście autorskich utworów. Wśród nich znajdują się takie hity jak: „A ty tego nie wiesz”, „Piękni i młodzi”. Dzięki kontraktowi z Wydawnictwem Muzycznym ESKA z Zabrza artysta rozpoczął swoją karierę na dużo większą skalę. Jego teledyski do piosenek „A ja piję” czy „Pokochaj mnie Ewo” mają na kanale piosenkarza miliony odsłon.

ZAPRASZAMY!