☰ menu

Design fictions. Fantazje projektowe

niedz.
04.11.2012

W czasie tych warsztatów będziemy szukali odpowiedzi na pytanie jak nowe technologie i wynalazki wpływają na wygląd naszych domów? Jakie nowinki techniczne, o których czytamy dzisiaj mogą zmienić nasze domy za kilka lat?  Jaki wpływ na wystrój domu ma telewizja, internet, komputery i inne wynalazki 20 wieku?  Zastanawiamy się jakie mogą w przyszłości powstać technologie i jak wpłyną na wystrój naszych domów.

Odpowiadamy na pytania i poszukamy graficznych przedstawień sytuacji: co się stanie, kiedy na przykład:

–    Świat, w którym śmieci są cennym materiałem energetycznym.
–    Świat, w którym wynaleziono pigułkę na niespanie.
–    Świat, w którym je się tylko w restauracjach.
–    Świat w którym nie ma pralek bo ubrania są jednorazowe.
–    Świat, w którym w domach nie ma żadnych roślin.
–    Zaprojektujemy domy dla takich scenariuszy przyszłości.

Prowadzenie:
Joanna Pawluśkiewicz – pisarka, scenarzystka. Autorka powieści Pani na domkach i Telenowela, współautorka projektu Nowe Legendy Miejskie. Publikowała między innymi w "Ha!arcie" i "Lampie". Stypendystka programu Homines Urbani i Ministerstwa Kultury.

Malwina Antoniszczak – ukończyła Wydział Form Przemysłowych krakowskiej ASP oraz szkołę projektowania przemysłowego École nationale supérieure de création industrielle – Les Ateliers w Paryżu. Specjalizuje się w projektowaniu wystaw, prowadzi również projekty kuratorskie.

Wydarzenie ramach programu towarzyszącego wystawie: "Za-mieszkanie 2012. Miasto ogrodów, miasto ogrodzeń. W stulecie Wystawy architektury i wnętrz w otoczeniu ogrodowem”.

Organizacja: Instytut Architektury i Muzeum Narodowe w Krakowie