☰ menu

16 listopada, sobota

BLOK 1. WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Sb 11.00

Egipt: Dar Nilu

Kolejne, pełne ciekawostek, spotkanie z Egiptem, tym razem dowiemy się dlaczego był nazywany Darem Nilu.  Zastanowimy się dlaczego ludzie woleli osiedlać się nad rzeką niż na pustyni i jakie czerpali z niej korzyści. Dowiemy się  jak wyglądało codzienne życie Egipcjan, do czego służyły nilometry, dlaczego praniem zajmowali się mężczyźni i dlaczego czczono Sobka, boga z głową krokodyla. Dowiemy się jak transportowano kamienne bloki do budowy piramid i jak wytwarzano zwoje papirusu. Obejrzymy starożytne budowle: od piramid po chłopskie lepianki. W części plastycznej wykonamy trójwymiarową mapę Egiptu.

BLOK 2.  W PLEMIENNEJ WIOSCE. Sb 12.00

Peru: Złote Miasto i Dary Pachamamy

Tej przygody nie możecie przegapić! Przed nami pasjonująca wyprawa śladami Inków w poszukiwaniu Eldorado. Strome góry, wąskie schodki, wiszące mosty to tylko część atrakcji na naszym szlaku!  Odwiedzimy ukryte w Świętej Dolinie Machu Picchu, osnute legendą jezioro Titicaca, Targ Czarowników i  obejrzymy z lotu ptaka tajemnicze znaki na pustyni Nazca. Dowiemy się czym było kipu i jak wyglądało życie w złotej stolicy imperium.  Zapoznamy się też z kulturą i obyczajami potomków Inków, Indian andyjskich. Dowiemy się  dlaczego mężczyźni znad jeziora Titicaca dziergają kolorowe kapelusze, a lamy noszą w uszach barwne wstążeczki. W części plastycznej wykonamy piękną wełnianą lamę.

Warsztaty prowadzone są według autorskiego programu  i przygotowane z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.  Program oparty jest na ciekawostkach i kreuje pozytywny obraz świata. Tematy zajęć  ilustrowane są prezentacją multimedialną przeplataną  tematycznymi zabawami  ruchowymi                    i plastycznymi.  Prowadzący wciągają dzieci do dyskusji, zachęcają do wyrażania swoich opinii i dokonywania porównań. Wszystkie elementy są dopasowane do zakresu umiejętności i możliwości biorących udział w kursie osób. Dzięki temu dzieci nie tylko poszerzają swoją wiedzę o świecie, ale przede wszystkim świetnie się bawią.

Zajęcia prowadzone są w dwóch dogodnych lokalizacjach na Ursynowie: we wtorki w Domu Kultury Stokłosy przy ul. Lachmana 5 oraz w soboty w przedszkolu nr 351 im. W. Chotomskiej ul. Warchałowskiego 4.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy : zapisy@etnosfera.pl  lub pod nr tel. 604 625 016.

Cennik warsztatów :

Paszport jednorazowy: 20zł
Paszport uprawniający do 5 podróży: 90zł
Paszport uprawniający do 10 podróży:150zł

Zapraszamy też do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.facebook.com/etnosfera