☰ menu

CZYTATY4, czyli jak atrakcyjnie spędzić z dzieckiem sobotnie południe

CZYTATY4, czyli jak atrakcyjnie spędzić z dzieckiem sobotnie południe
sob.-sob.
12.09-26.09.2020
Tworzenie brył, warsztaty fotograficzne, opowieści o zwierzętach, spotkanie z muzyką, a także historią TGV. To tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników CZYTATÓW 4, na które Biblioteka Raczyńskich zaprasza w sobotnie południa od sierpnia. Przed nami we wrześniu jeszcze kilka atrakcji.

Na tarasie Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu spotkamy się z przedstawicielami kolei, muzykami i matematykami. Skupimy się na tym, co fascynujące w naukach ścisłych i przyrodniczych, aby jeszcze lepiej poznać otaczający nas świat nie zabraknie opowieści, a także pokazów i warsztatów.

Posłuchamy, dlaczego wynalezienie pociągu było taką rewolucją i jak zbudowany jest silnik parowozu. Poznamy figury, miary, dowiemy się, ile waży funt kłaków i dlaczego nudy mierzyło się na pudy. Sprawdzimy też, ile liczenia jest muzyce. Jak zawsze na CZYTATACH, nie może zabraknąć książkowych opowieści i literackich inspiracji! Na uczestników, oprócz atrakcji, pokazów i zabaw czeka m.in. znana i lubiana „Lokomotywa” Tuwima czy fragmenty sonetów, które zainspirowały Vivaldiego do „Czterech pór roku”.

Na spotkania zapraszamy dzieci w wieku 4-10 lat wraz z opiekunami.

Na spotkania z cyklu CZYTATY4 zapraszamy w sobotnie południa 12, 19 i 26 września na Taras Biblioteki Raczyńskich (wejście od Al. Marcinkowskiego, Poznań).

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, obowiązują zapisy (mail: zapisy@bracz.edu.pl) . Szczegóły na stronie internetowej www.bracz.edu.pl.

 

CZYTATOWY ROZKŁAD JAZDY:

12 września godz. 12.00 CZYTATY 4 koła: w pociągu
Spotkanie z Joanną Skubiszyńską z Kolei Wielkopolskich

19 września godz. 12.00 CZYTATY4 kąty: miary i wagi
Spotkanie z edukatorami z MathRiders

26 września godz. 12.00 CZYTATY 4 pory roku: u Vivaldiego
Spotkanie z dr Agnieszką Brojek i jej studentami

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Exit mobile version