☰ menu

Czerwone Noski

sob.
02.08.2014

Czerwone Noski w krótkim czasie wypracowały ogromne zaufanie i zainteresowanie swoją działalnością. Personel szpitali traktuje ich obecność jako coś normalnego i oczywistego. Bo przecież co  dziwnego w tym że profesjonalni aktorzy w prostych kostiumach (bez krzykliwego makijażu jednie z nieodłącznym atrybutem na nosie) wcielają się w role lekarzy, by uczynić szpital przyjaźniejszym miejscem dla najmniejszych i najwrażliwszych pacjentów.  
Wszyscy wiemy że śmiech to zdrowie a my śmiech traktujemy na serio. Dzięki niemu ludzki organizm produkuje serotoninę, endorfiny i dopaminę oraz zmniejsza wydzielanie niektórych hormonów stresu, takich jak kortyzol i adrenalina.
   
Długotrwałe leczenie i bolesna terapia mogą powodować strach i traumę, którym. Klowni z Czerwonymi Noskami przeciwstawiają humor, radość i pozytywne nastawienie. Terapia śmiechem uczy pacjentów jedynej w swoim rodzaju strategii walki z trudną sytuacją i z chorobą. W ten sposób wspieramy proces powrotu do zdrowia dzieci, które regularnie odwiedzamy na oddziałach szpitalnych. – mówi Marcin Dudek, dyrektor Fundacji.
Poprzez nasze działania chcemy stworzyć optymalne warunki dla chorego, aby zmobilizował swoje siły i pokonał chorobę, również dzięki uśmiechowi, nadziei i pozytywnemu nastawieniu jego samego jak i jego rodziny oraz całego personelu szpitala. – Radek Chabowski aktor-klown na stałe współpracujący z Czerwonymi Noskami.

Regularnie odbywamy wizyty w:
Warszawa: Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka –  Endokrynologia i Diabetologia, Rehabilitacja i rejestracja na onkologii oraz Klinika Budzik.
Kraków: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika –  Pediatria i Pulmonologia
Wrocław: Wojewódzki Szpital im. Gomulickiego we Wrocławiu –  Pulmonologia/ Alergologia, Nefrologia i Neurologia
Czerwone Noski są członkiem międzynarodowej organizacji Red Noses Clowndoctors International, w której skład wchodzą Austria, Niemcy, Republika Czeska, Słowacja, Węgry, Słowenia, Litwa, Chorwacja, Nowa Zelandia, Palestyna i Polska. Wspólnie dzielimy się doświadczeniami z 327 klownami, którzy odwiedzają 640,000 pacjentów rocznie.

Exit mobile version