☰ menu

Czekoladowy weekend w RENOMIE we Wrocławiu

sob.-niedz.
16.10-17.10.2010

Już w najbliższy weekend 16 i 17 października dom handlowy Renoma zaprasza wszystkie dzieci na weekend z czekoladą. I w sobotę, i w niedzielę organizatorzy z przygotowali blok trzech warsztatów, podczas których dzieci będą się uczyć poprzez zabawę, ale i spróbują czekoladowych pyszności. Zajęcia poprowadzą moderatorki „Czekoladziarni". Atrakcje zaplanowano na poziomie +2 w godzinach 15.00-18.00.

Sobota, 16 października – zapraszamy na warsztaty tematyczne:

1. Co jadali dawni wrocławianie? Czekoladowa podróż w czasie.
Zapraszamy na kulinarną podróż w przeszłość naszego miasta, dowiemy się co lubili jeść wrocławianie, jakie desery były ich ulubionymi i czy odżywiali się zdrowo? Gdzie chodzili na kawę, co można było zjeść i wypić w dzisiejszej Renomie? Wspólnie wykonamy dawną, wrocławską kawiarnię. Dla uczestników zabawy pyszne pralinki!

2. Jak pachnie melisa, czyli zapachowe zgadywanki
Czy umiecie rozpoznać zapach lawendy, bazylii, cynamonu? Jak pachnie wanilia i ziarno kakaowca? Zapraszamy do zabawy! Wspólnie przygotujemy pachnące prace plastyczne, a dla wszystkich miłośników pięknych zapachów – czekoladowe trufle!

3. Gdzie pieprz rośnie, czyli kulinarna podróż dookoła świata
Wyruszamy w podróż w poszukiwaniu smaków i zapachów. Poprzez kraje śródziemnomorskie, do Afryki, Azji, obu Ameryk i na … Grenlandię! Będziemy wąchać i smakować, wykonamy własnoręcznie w moździerzach ziołowe i korzenne mieszanki z różnych zakątków świata. Dla wszystkich dzielnych podróżników – czekolada na patyku!

Niedziela, 17 października – zapraszamy na warsztaty tematyczne:

1. Japońskie spotkanie przy zielonej herbacie
Wspólnie przeniesiemy się do Kraju Kwitnącej Wiśni! Przy zielonej herbacie porozmawiamy o japońskich zwyczajach, o pięknych kimonach i japońskiej kuchni, dowiemy się, jak należy wiązać pas Obi i czy dzieci noszą kimona. Sprawdzimy czy trudno jest utrzymać pałeczki i weźmiemy udział w mini warsztatach origami. Będzie też można pozować do zdjęcia w prawdziwym, dziecięcym, japońskim kimonie! Dla wszystkich małych miłośników Japonii czekoladowe figurki!

2. Tajemnice Majów i Azteków, czyli wyprawa do Meksyku
Wspólnie odkryjemy świat, który zaginął. Opowiemy o pradawnych cywilizacjach Majów, Azteków i Olmeków, o tym, gdzie żyli, jakim posługiwali się językiem, o ich miastach, sztuce i …. czekoladzie. Wykonamy gliniane naczynie do picia czekolady i dowiemy się, dlaczego była ona nazywana napojem bogów… Dla wszystkich małych odkrywców – czekoladowe pralinki!

3. W rytmie flamenco, czyli hiszpańska podróż
Wyobraźmy sobie Andaluzję, prażące słońce i flamenco, które nas porywa, kastaniety, przytupy i… pyszną czekoladę! Jak wygląda wachlarz do flamenco, a jak chusta? Czy ten taniec jest trudny? A kto odważy się zatańczyć? Nauczymy się też kilku hiszpańskich słówek i wykonamy pracę plastyczną inspirowaną tradycjami flamenco. Dla wszystkich uczestników czekolada na patyku i czekoladowy dyplom!

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Więcej informacji:
Dorota Wojciechowska
PR & Marketing Director
email: dorota.wojciechowska@centrumdi.com

O Renomie
Dom Handlowy Renoma funkcjonuje we Wrocławiu od prawie 80 lat. To nowoczesny, a zarazem elegancki dom handlowy usytuowany w samym sercu Wrocławia – przy ul. Świdnickiej 40. Nowy rozdział w długoletniej historii tego budynku rozpoczął się 25 kwietnia 2009, kiedy firma Centrum Development & Investments, właściciel budynku, ponownie oddała obiekt wrocławianom.
Po gruntownej rewitalizacji i rozbudowie domu handlowego powierzchnia całkowita Renomy liczy ponad 99 tys. mkw., z czego 31 tys. mkw. to powierzchnia handlowa, a 10 tys. mkw. to powierzchnia biurowa, w całości wynajęta przez firmę Hewlett-Packard.
Na trzech kondygnacjach handlowych mieści się 120 sklepów oraz część restauracyjna.

O Czekoladziarni:
W Czekoladziarni przy ul. Włodkowica 19 we Wrocławiu kupimy przysmaki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Począwszy od gorącej czekolady, poprzez wyjątkowe pralinki, a skończywszy na prawdziwej czekoladowej fontannie. Oprócz propozycji miłych podniebieniu, Czekoladziarnia oferuje również coś dla ducha – edukację i imprezy kulturalne. To tutaj w każdą niedzielę o 11:00 dzieci wraz z rodzicami wspólnie uczą się o przyrodzie, kulturze, ludziach, zwyczajach, poznają świat bliski i daleki. Tutaj odbywają się najbardziej przez dzieci lubiane lekcje – czekoladowe, podczas których nawet bardzo trudne tematy stają się pasjonujące, a wiadomości łatwe do zapamiętania: historia czekolady, kultury prekolumbijskie, odkrycia geograficzne, europejskie kawiarnie, różne krainy i smaki, kawa i zielarskie opowieści… Po lekcji dzieci piją gorącą czekoladę z przyprawami albo degustują czekoladową fontannę.

W Czekoladziarni organizowane są też niebanalne przyjęcia urodzinowe, w czasie których dzieci nie tylko bawią się, ale i uczą. Każde przyjęcie przygotowywane indywidualnie, tak, aby był to czas niezapomniany.
Więcej: www.czekoladziarnia.wroclaw.pl oraz www.czekoladowaedukacja.pl