☰ menu

05.07-09.07.2010

Gimnazjaliści i Licealiści – LATO W MIEŚCIE

zapraszamy do udziału w letniej Akademii Sztuk Dawnych organizowanych przez

Biuro Edukacji m. st. Warszawy, Zamek Królewski oraz Fundację ART.

Zajęcia będą się odbywać w Zamku Królewskim w Warszawie.

Cykl zawiera następujące tematy:

1. Czy Cezar był w Warszawie – od antyku do klasycyzmu.

2. Od bitwy pod Grunwaldem do Hołdu Pruskiego – gotyk i renesans

3. Między Warszawą a Dreznem – o sztuce baroku

4. W kontuszu i w peruce – o duchu oświecenia

5. Jak mistrz Canaletto odbudował Warszawę czyli o niszczeniu i naprawianiu.

Zajęcia poprowadzi kustosz Zamku Królewskiego w Warszawie Daniel Artymowski kierownik Pracowni Działań Muzealnych. Rozpoczynać je będziemy o 10.00 a kończyć

ok. godz. 13.00.

Program składać się będzie z dwóch części: wykładu w tym filmy, slajdy, prezentacje multimedialne oraz zajęć ćwiczeniowych, warsztatowych bezpośrednio na ekspozycji wystawowej Zamku Królewskiego.

Każdy dzień Akademii Sztuk Dawnych będzie miał inny temat, tak abyście przez pięć dni mogli poznać i zobaczyć główne style i gatunki sztuki oraz poprzez część warsztatową znaleźć je, określić i scharakteryzować bezpośrednio w salach wystawowych Zamku Królewskiego.

W ten sposób poznacie kulturę i sztukę nie tylko polską ale i europejską.

Zajęcia dla Was są bezpłatne! O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń!

W projekcie Akademia Sztuk Dawnych weźmie udział do 80 słuchaczy w jednym semestrze / semestr lipcowy 80 osób i semestr sierpniowy 80 osób/ zapisy poprzez zgłoszenia mailowe na adres: fundacjaART.reif@gmail.com. Więcej informacji o naszych działaniach na stronie internetowej www.fundacjaART.free.art.pl

Zapraszamy bo wiemy, że ARS AURO PRIOR!