☰ menu

Co Ty wiesz o swoim mieście? Wycieczki edukacyjne dla klas I-III

pon.-niedz.
04.05-17.05.2015

Od września 2014r. Fundacja organizuje wycieczki edukacyjne w pięciu miastach południowej Polski: m.in. w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Tematy wycieczek, zostały tak opracowane, by były zgodne z podstawą programową nauczania dzieci w wieku 6-9 lat. Zainspirowały nas nasze własne dzieci, które zdefiniowały ciekawą wycieczkę: szczegółowa, dynamiczna, wąskotematyczna, pełna zabawy i ciekawostek, krótka. Słusznie! Bo czy można poznać historię Krakowa podczas dwugodzinnej bieganiny po zabytkach? Nie!

Podczas naszych edukacyjnych  wypraw dzieci mogą poznawać historię swoje miasta lub dzielnicy, w której mieszkają, zdobywać wiedzę z zakresu: historii, przyrody, sportu, a nawet astronomii. I tak np. jedna z wycieczek po Krakowie nosi tytuł „Po co królowi jabłko?". W czasie zajęć, które odbywają się m.in. na Wawelu, dzieci dowiadują się, jak wyglądały koronacje królów polskich i gdzie się odbywały. Poznają najważniejszych królów pochowanych w wawelskiej katedrze i dowiadują się z czego zasłynęli.

Z kolei tematem jednej z wycieczek odbywających się w Tarnowie jest to, czy aptekarz bywał rycerzem? Na tej wycieczce dzieci poznają historię powstania murów obronnych w Tarnowie, dowiadują się, kiedy odbył się najcięższy najazd na miasto i jak wyglądała sygnalizacja niebezpieczeństwa oraz komunikacja podczas oblężenia. Poznają też odpowiedź na pytanie, co to był korytarz śmierci i kto dowodził obroną miasta?

Maluchy z Nowego Sącza, biorąc udział w jednej z przygotowanych dla nich wycieczek, mogą dowiedzieć się m.in. „Kiedy na sądecki dworzec wjechał pierwszy pociąg?". Trasa tej wycieczki wiedzie po jednej z najstarszych dzielnic miasta – tzw. Starej Kolonii. Przy okazji dzieci poznają specyfikę zawodu kolejarza oraz zwiedzają Izbę Tradycji Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Każda wycieczka trwa od 60 do 90 minut. W tym czasie żadne dziecko na pewno nie będzie się nudzić. Zadbają o to przewodnicy, którzy proponują interaktywne formy zdobywania wiedzy. Przy okazji nauki, dzieci bawią się biorąc udział w podchodach, grach, teatralizacjach, rozwiązują rebusy, zadania i zagadki. Na koniec dostają materiały, z pomocą których mogą utrwalić zdobytą na wycieczce wiedzę.

Koszt każdej wycieczki to jedynie 10 zł od osoby. Dzieci uboższe uczestniczą w wycieczkach bezpłatnie. Więcej informacji i zapisy na stronie www.wycieczkiedukacyjne.edu.pl oraz pod numerem telefonu: 882 320 646.

Uwaga!  Można skorzystać z bezpłatnych wycieczek dla uczniów  w Tarnowie i w Nowym Sączu. Sprawdź zasady – https://www.facebook.com/edukacyjnewycieczki?fref=nf