☰ menu

19 listopada 2011

Teatr im. Stefana Jaracza, ul. Jaracza 27

PROJEKT "ULICA BUM BUM"

Chcesz usłyszeć, jak bije serce Afryki? Można się się o tym przekonać w najbliższą sobotę podczas niezwykłego wydarzenia artystycznego w wykonaniu dzieci z Łodzi, które wystąpią na scenie u boku profesjonalnych artystów

Na projekt "Ulica Bum Bum" składają się występy kilku zespołów:

– Zespół City Bum Bum, który zaprezentuje muzykę oraz choreografie rodem z dalekiej Afryki

City Bum Bum – skład:
Wojtek Pęczek (djembe solo, sangban, dununba, balafon, kora)
Sylwia Walczak (djembe solo, sanbgan, dununba, wokal)
Aneta Szlacheta (taniec, shekere, balafon)
Norah Mc Gettigan (taniec, wokal, shekere, balafon)
Milena Kranik (wokal, shekere)
Dawid Koniecki (djembe solo, sangban, dununba)
Kuba Własenko (djembe solo, sangban, dununba, gitara)
Bartek Gułaj (dununba, sangban, djembe akompaniamujące, śpiew)
Bartek Wojtyra (dununba, sangban, kenkeni, djembe akompaniamujące)

– Seckou Keita – mistrz harfy zachodnioafrykańskiej i bębna djembe

Seckou Keita – urodzony w Senegalu mistrz kory (zachodnioafrykańskiej harfy) i bębna djembe, który wywodzi się z wielowiekowej kasty griottów, czyli artystów-strażników zachodnioafrykańskiej tradycji oralnej.

– Radiowa Filharmonia New Art – A. Vivaldi Cztery Pory Roku

Radiowa Filharmonia New Art – skład:
Lucjan Szaliński–Bałwas (koncertmistrz)
Leszek Kołodziejski (akordeon solo)
Michał Zaborski, Michał Członka, Maria Tomala, Dorota Stanisławska (altówki)
Ewald Wawrzyniuk, Ireneusz Winiarski (kontrabas)
Lucjan Szaliński-Bałwas, Kamila Szalińska-Bałwas, Macin Król, Anna Skowronek
Anna Ceglińks, Marcin Kunicki, Piotr Kwaśny, Aleksandra Szurgot, Marta Kalińska, Natalia Rogińska, Katarzyna Korzycka (skrzypce)
Arkadiusz Dobrowolski, Szymon Krzemień, Małgorzata Smyczyńska, Barbara Piotrowska (wiolonczele)

– Występ dzieci i młodzieży – wielki finał warsztatów artystycznych prowadzonych przez zespół City Bum-Bum

Dzieci u boku profesjonalnych artystów zaprezentują umiejętności, które zdobyły w czasie trwających półtora miesiąca warsztatów bębniarskich, tańca i śpiewu afrykańskiego. Zajęcia były prowadzone przez muzyków łódzkiej grupy muzycznej City Bum Bum, która specjalizuje się w tradycyjnej muzyce Afryki Zachodniej. Realizacja tego projektu może stać się inspiracją dla młodych ludzi do uczestnictwa w życiu kulturalnym naszego miasta i przyczynić się do ich rozwoju intelektualnego, a także obudzić wiarę w siebie i w osiągnięcie sukcesu.

Koncert jest częścią obchodów 20-lecia powojennego Klubu Rotary w Łodzi. W teatrze obejrzą go członkowie Rotary RC Łódź jak i szersza widownia dzieci, ich rodziców i innych zaproszonych gości. W foyer teatru znajdzie się wystawa pamiątek i osiągnięć Rotary.

Koncert będzie transmitowany na żywo, na cały świat, poprzez TV Internetową (www.intv.pl) i pozostanie w archiwach internetowych intv. Wydarzenie zostanie również zarejestrowane na płycie DVD wraz z dokumentem filmowym dotyczącym tworzenia całego projektu.

Bilety na imprezę, w postaci cegiełki, można rezerwować u organizatora
(Magdalena Wojtysiak Staniaszczyk) pod numerem telefonu: 501-592-104.