☰ menu

krwinka zbiórka telefonów komórkowych
śr.-pt.
14.12-06.01.2017
W trakcie realizacji projektu – od 6 grudnia 2016 r. do 6 stycznia 2017 r. – łodzianie mogą przynosić do wybranych instytucji kultury stare telefony komórkowe i umieszczać je w pojemnikach z plakatem „Choinkowe Eko-Zbiórki z Kulturą”.
W zamian za każdą sztukę sprzętu telefonicznego, który zostanie oddany podczas zbiórki, firma Electro-System S.A. przekaże 2 zł na pomoc podopiecznym Fundacji „Krwinka”. REMONDIS Electrorecycling sp. z o.o. zapewni natomiast prawidłowe przetworzenie zużytego sprzętu. Celem inicjatywy jest wsparcie małych pacjentów z Ośrodka Pediatrycznego im. Marii Konopnickiej Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a zarazem kształtowanie proekologicznej postawy wśród mieszkańców naszego regionu.

– Zużyty sprzęt to źródło zarówno cennych surowców wtórnych, jak i niebezpiecznych substancji, z których wiele, np. nikiel i kadm, może przyczyniać się do powstawania chorób nowotworowych – mówi Robert Wawrzonek, Prezes Electro-System S.A. Niewłaściwie przetwarzany sprzęt elektroniczny i baterie stanowią zagrożenie dla ludzi i środowiska. Biorąc udział w tej akcji można – dbając o środowisko naturalne – wesprzeć małych pacjentów onkologicznych, którzy tego wsparcia bardzo potrzebują.

Do udziału w akcji charytatywnej organizatorzy zaprosili aż 10 łódzkich instytucji kultury, którym nie jest obojętny los chorych dzieci.

– Wspaniale, że tak wiele łódzkich instytucji kultury bez wahania przyłączyło się do tej inicjatywy – mówi Elżbieta Budny, Prezes Fundacji „Krwinka”. Okres przedświąteczny to czas, gdy często zastępujemy stary sprzęt elektroniczny nowym. Serdecznie zachęcam mieszkańców Łodzi, by odwiedzając domy kultury, idąc
do teatru, kina czy filharmonii zabrali ze sobą niepotrzebne telefony i zostawili je w specjalnych puszkach.
W ten sposób można w realny sposób pomóc ciężko chorym dzieciom i podzielić się z nimi choinkową radością.

Specjalne pojemniki na telefony ustawiono w:

Kinie Cinema City w Manufakturze
Kinie Helios w Centrum Handlowo-Rozrywkowym „Sukcesja”
Kinie „Charlie”
Teatrze Powszechnym w Łodzi