☰ menu

Centrum Riviera, partner festiwalu Gdynia Design Days, zaprasza na interaktywną wystawę Bańka informacyjna

sob.-niedz.
22.06-30.06.2024
W roku 2024 Centrum Riviera po raz pierwszy zostało partnerem  nadbałtyckiego festiwalu designu – Gdynia Design Days. W ramach 17 edycji wydarzenia, od 22 do 30 czerwca w Centrum Riviera zostanie zaprezentowana interaktywna instalacja „Bańka informacyjna”. Kuratorkami projektu są Ewelina Antonowicz i Eliza Gawrjołek z Fashion Revolution Poland.

Instalacja, którą będzie można odwiedzić w Rivierze, to interaktywna wystawa, która ma prowokować odwiedzających do refleksji nad mimowolnym zamknięciem w bańkach informacyjnych i ograniczeniami w dostępie do alternatywnych dyskursów. To szczególnie ważne w dobie internetu, algorytmów, mediów społecznościowych, które z pozoru zapewniają łatwy i szybki dostęp do informacji, ale jednocześnie selekcjonują docierające do danych grup odbiorców treści, co niesie ryzyko manipulacji i dezinformacji.

Tematy poruszane w ramach instalacji obejmują zmiany klimatyczne, kanony normalności i zdrowia, presję dotyczącą wyglądu, etykę społeczną, kapitał i redystrybucję, edukację, naukę oraz (nad)produkcję i (nad)konsumpcję dóbr. Często ulegają one polaryzacji i dezinformacji. Ograniczając się do wąskiego kręgu źródeł, utwierdzamy się w istniejących przekonaniach, co prowadzi do zniekształcenia postrzegania rzeczywistości i tworzenia barier między nami a pełnym spektrum faktów i perspektywwyjaśniają kuratorki projektu, Ewelina Antonowicz i Eliza Gawrjołek

Instalacja jest interaktywna, czyli zaprasza klientów do aktywnego uczestnictwa. Została tak zaprojektowana, aby osoby odwiedzające mogły z niej korzystać samodzielnie.

Nowa strategia – jeszcze bliższe relacje z miastem

Wystawa jest wynikiem współpracy, którą nawiązało Centrum Riviera z PPNT Gdynia | Centrum Designu, organizatorem Gdynia Design Days w ramach nowej strategii pozycjonowania obiektu. Jej głównym założeniem jest budowanie jeszcze bliższych związków z miastem, między innymi w oparciu o nawiązania do unikalnego gdyńskiego modernizmu.

Centrum Riviera ma ambicje, by aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności i wspierać inicjatywy ważne dla mieszkańców Gdyni i regionuAleksandra Słowińska, Dyrektor Centrum Riviera – Partnerstwem z tak ważnym dla naszego miasta wydarzeniem udowadniamy,  że obiekt komercyjny może z powodzeniem współpracować z instytucjami miejskimi, umożliwiając dotarcie z merytorycznym, ważnym społecznie przekazem do różnych grup odbiorców – również tych, którzy na co dzień rzadko mają okazję stykać się z tego rodzaju projektami i treściami. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Gdyni i całego Pomorza do odwiedzenia Riviery, wzięcia udziału w wystawie i zwrócenia uwagi na bańki informacyjne, która nas otaczają. Szersze spojrzenie przynosi nowe, atrakcyjne perspektywy.

Gdynia-Zdrój, czyli uzdrowisko 2.0

Hasłem tegorocznego festiwalu Gdynia Design Days jest Gdynia-Zdrój. Miasto w czasie trwania wydarzenia ma się stać miejscem, w którym mieszkańcy i turyści będą mogli szukać odnowy – równowagi i dobrej jakości życia.

Idea ta odnosi się do dbania o fizyczny i psychiczny dobrostan. W tę tematykę wpisuje się również instalacja w Centrum Riviera, która stanie się przestrzenią do krytycznego myślenia i eksplorowania różnorodnych źródeł wiedzy o świecie.

Zapraszamy do uczestnictwa w wystawie w dniach 22 – 30 czerwca w Centrum Riviera w Gdyni.

————-

O Centrum Riviera

Centrum Riviera w Gdyni to największe centrum handlowo-rozrywkowe na Pomorzu, które już od ponad 10 lat oferuje mieszkańcom miasta i regionu możliwość robienia zakupów i spędzania wolnego czasu.  Na powierzchni najmu o wielkości 71 tys. m2 zlokalizowanych jest niemal 250 punktów handlowych i 25 punktów gastronomicznych. Wśród kluczowych najemców znajdują się takie marki jak Auchan, Kino Helios, Zdrofit, TK Maxx, Media Markt.  Na terenie obiektu działa również Centrum Obsługi Mieszkańca, placówka Urzędu Miasta Gdynia, w którym każdego dnia sprawy urzędowe załatwia kilkuset mieszkańców.
Centrum Riviera dysponuje 1 700 własnych miejsc parkingowych.
Właścicielem Centrum Riviera jest Union Investment Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu w Niemczech. Od października 2023 roku obiektem zarządza Apsys Polska.