☰ menu

Alessandro Moccia Giuliano Carmignola CAPELLA CRACOVIENSIS

Antonio VIVALDI
Uwertura z opery Olimpiade
Koncert na dwoje skrzypiec d-moll
Koncert na smyczki g-moll
Koncert na dwoje skrzypiec a-moll

HANDEL Concerto grosso a-moll op. 6 nr 4
BACH Koncert na dwoje skrzypiec d-moll

Giuliano Carmignola skrzypce solo | solo violin
Alessandro Moccia skrzypce solo, koncertmistrz | solo violin, leader!
CAPELLA CRACOVIENSIS na historycznych instrumentach | on period instruments
Martyna Pastuszka Jadwiga Czepielowska Maciej Czepielowski Dorota Dębicka
Elżbieta Górka Tomasz Góra Beata Nawrocka Zofia Wojniakiewicz skrzypce | violin
Jacek Dumanowski Mariusz Grochowski Teresa Wydrzyńska altówka | viola
Agnieszka Oszańca Konrad Górka wiolonczela | cello
Grzegorz Frankowski kontrabas | double bass
Marek Pilch klawesyn | harpsichord
Michele Pasotti teorba | theorbo

Nieprzypadkowo w przerwach oper Antonia Vivaldiego (oper, dodajmy, nieco przydługich) sam kompozytor wychodził na scenę, by popisać się solowymi wykonaniami na skrzypcach, które, według ówczesnych, budziły większy podziw i zainteresowanie, aniżeli akcja sceniczna pięcioaktowych spektakli. Opera święciła triumfy, jednak to instrumenty, pełniące wobec śpiewaków rolę służebną, zaczęły się brawurowo emancypować, udowadniając, że skala emocji, którą mogą przekazać jest oszałamiająca. Zwłaszcza, gdy instrumentaliści interpretujący skrzypcowe koncerty należą do najwytrawniejszych. Skromność każe odsunąć tutaj pełną temperamentu Capellę Cracoviensis nieco na bok, a uwypuklić dwóch skrzypków, uznawanych w świecie muzyki dawnej za autorytety. Częsty nasz gość, Alessandro Moccia, koncertmistrz Orchestre des Champs-Élysées oraz bezbłędny Giuliano Carmignola, który wystąpił w Krakowie w lipcu zeszłego roku. Czas na powtórkę, dubeltową. W podwójnych koncertach Vivaldiego i Bacha oraz wdzięcznym Concerto grosso Handla z opusu szóstego.

Uwaga! ZAPROSZENIA!
Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę. Mamy do rozdania 2 dwuosobowe zaproszenia na ten wspaniały koncert!
Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia (o temacie: capella) wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu na adres monikak@miastodzieci.pl do czwartku 26 czerwca do godz. 20.00.

*Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej 🙁