☰ menu

Calineczka – Elbląg

sob.
22.09.2012

To kolejna edycja Festiwalu, który swój początek miał w 2006 roku, ostatnio w Elblągu gościliśmy go dwa lata temu, w zeszłym roku odbył się na Litwie w Kłajpedzie.

Good Artcountries Festiwval powstał jako efekt współpracy polsko – rosyjsko – litewskiej przy projekcie "Poezja – sztuka bez granic, towar bez cła", dofinansowanego w ramach Programu Sąsiedztwa Litwa, Polska, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej.

W programie piątej edycji jest spektakl dla dzieci "Calineczka”, w wykonaniu teatru muzycznego "TUTTI" z Kaliningradu

.

Nie ma obaw, że przedstawienie będzie niezrozumiałe ponieważ to spektakl muzyczny, dodatkowo również w sobotę odbywają się pierwsze zajęcia z cyklu "Bajkowy weekend dla najmłodszych”, na których przeczytamy bajkę o Calineczce. Spotkanie z bajką czytaną będzie trochę krótsze niż zwykle właśnie dlatego żeby dzieci mogły również obejrzeć spektakl – mówią organizatorzy.

Aby usłyszeć bajkę przeczytaną przez Irenę Adamiak, aktorkę Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu należy pojawić się w "Światowidzie” o godz. 11.00 na Scenie Na Piętrze. Wstęp wolny.

22.09.2012, godz. 12.00

Duża sala kina "Światowid”

Wstęp wolny

Dziecięcy wzorcowy teatr muzyczny "TUTTI", działający przy Dziecięcej szkole muzycznej imienia Dmitrija Szostakiewicza w Kaliningradzie zagra znaną bajkę Hansa Christiana Andersena "Calineczka".
Libretto i muzyka: Suvorova T.M., kierownik:  Mokoseeva L.F., reżyser i koncertmistrz Szapovalova E.M., nauczyciel wokalu Bezbreżjeva T.A.