Targi Artystów i Designerów Nówka Sztuka zbliżają się wielkimi krokami!! Jak co roku wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty. Zobaczcie jakie propozycje mamy dla Was tym razem.
SOBOTA, 9.11.2024
11:00-13:00 oraz 14:00-16:00: Warsztaty dla dzieci
NIEDZIELA, 10.11.2024
10:30-12:00: Pani Miarka i nowa willa smoka wawelskiego (dla dzieci 9-12 lat)
12:30-14:00: Pani Miarka i nowa willa smoka wawelskiego (dzieci 6-8 lat)
11:00-13:00 oraz 14:00-16:00: Warsztaty dla dzieci
Na zajęcia obowiązują zapisy pod adresem: info@nowkasztuka.com. Ceny i szczegóły znajdziecie tutaj: https://nowkasztuka.com/program/
Pani Miarka i nowa willa smoka wawelskiego
Warsztaty architektoniczne dla dzieci, podczas których młodzi projektanci stworzą nowoczesny dom dla smoka wawelskiego. Dzieci wcielą się w rolę architektów, podejmując kluczowe decyzje projektowe i tworząc unikalne projekty wilii dla nietypowego inwestora. Warsztaty rozwijają umiejętności przestrzenne, precyzję mierzenia i kreatywność, a wszystko to w atmosferze zabawy.
Prowadzenie: Marzena Dranka – architektka, zwana przez dzieci Panią Miarką.
Cena: 40 zł
Zapraszamy dzieci do spędzenia czasu ze sztuką!
Razem ze studentami i studentkami Edukacji Artystycznej ASP w Krakowie będziemy działać przez rysowanie, wycinanie i klejenie w ramach wyznaczających małe i duże dzieła.
Warsztaty dla dzieci młodszych.
Prowadzenie: Monika Nęcka oraz studenci Edukacji Artystycznej ASP w Krakowie – nie obowiązują zapisy.
Nie, 17 lis o 11:00
Rodzinne poranki literackie: spotkanie z Cecylią Malik
Startujemy z Rodzinnymi porankami literackimi, czyli cyklem comiesięcznych spotkań z literaturą dla dzieci.
Gościnią pierwszego spotkania będzie Cecylia Malik, która zaznajomi najmłodszych ze swoją najnowszą książką „Wisła. Przewodnik dla dużych i małych” (Wydawnictwo Literackie).
Podczas spotkania będziemy czytać, rozmawiać, twórczo działać wokół książki i świetnie się przy tym bawić!
Rodzinne poranki literackie wyrastają z idei wzmocnienia znaczenia literatury w codziennym życiu dzieci. Współpracujemy z najważniejszymi polskimi wydawnictwami książek dla najmłodszych, a za rolę przewodniczek i przewodników po świecie literackim dla dzieci będą pełnić autorki i autorzy oraz ilustratorki i ilustratorzy nowych, popularnych tytułów. Prowadzącymi zaś będą… najmłodsze uczestniczki i uczestnicy wydarzenia!
Spotykamy się w Stacji Kreacji o godzinie 11.00 i zapraszamy Was na nietypową podróż – wraz z krakowską artystką Cecylią Malik… popłyniemy literacką Wisłą. Autorka przeczyta fragmenty swojej najnowszej książki, a następnie będziemy rozmawiać oraz wymieniać myśli, emocje i wiedzę.
Wycieczkę zwieńczą specjalnie przygotowane na tę okazję rodzinne warsztaty artystyczne, dotyczące ekologicznych łódek i pływania w Wiśle. Punktem wyjścia będzie rozmowa o ekologii oraz o tym, jak dbać o czystość wody, a kontekstem wątek Wodnej Masy Krytycznej, której założycielką jest Cecylia Malik. W ramach warsztatu dzieci będą budować łodzie z materiałów recyklingowych (np. z kartonów, butelek plastikowych, patyczków po lodach, łupin orzechów itp). Każda łódź będzie symbolem czystej Wisły i pomysłem na ekologiczne środki transportu wodnego. Działania artystyczne poprowadzi autorka oraz edukatorka Bunkra Sztuki.
Na spotkaniu będzie można nabyć książkę Cecylii Malik „Wisła. Przewodnik dla dużych i małych” (Wydawnictwo Literackie) w promocyjnej cenie.
➡ Dla kogo: dla osób od 6 roku życia
➡ Koszt: 30 zł od dziecka, jeden opiekun bezpłatnie
O książce:
Podróż wzdłuż rzeki Wisły – od jej źródeł, przez góry, lasy, pola, aż po ujście do Bałtyku
• Czy można pić wodę z Wisły?
• Jak długo płynie woda ze źródeł do morza?
• Czy Wisła potrafi oczyścić się sama?
• Jakie miasto powstało dzięki Wiśle?
• O czym marzy Wisła?
O legendach związanych z rzeką Wisłą, jej mieszkańcach i walorach przyrodniczych opowiada Cecylia Malik, artystka, edukatorka, działaczka ekologiczna. Opowieść dopełniają ilustracje Grażyny Rigall.
Książkę o królowej polskich rzek polubią młodzi odkrywcy, miłośnicy przyrody i poszukiwacze przygód.
O autorce:
Cecylia Malik (ur. 1975 r.) – artystka wizualna, performerka, malarka, kuratorka sztuki współczesnej i aktywistka. Studiowała na wydziale malarstwa na ASP w Krakowie. Początkowo zainteresowana malarstwem, potem problemami społecznymi, ekologią i miejską przestrzenią. Autorka projektu fotograficznego „365 drzew”. Założyła Modraszek Kolektyw działający w obronie przyrody Zakrzówka, zainicjowała liczne akcje społeczne, m.in. „Warkocze Białki” (protest przeciwko melioracji rzeki Białki), „Matki Polki na wyrębie” (protest przeciwko masowej wycince drzew) czy najnowszą „Siostry Rzeki” w obronie ostatnich naturalnych rzek na świecie, w tym Wisły i jej dopływów. Siostry Rzeki to grupa aktywistek z całej Polski. Regularnie odbywają się warsztaty i happeningi z udziałem ekspertów z Koalicji Ratujmy Rzeki.