☰ menu

British Council maluje we Wrocławiu Wielką Brytanię

czw.
18.04.2013

Zgłoszenia są przyjmowane do 21 kwietnia 2013.

Wrocław jest godnym zwycięzcą tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. To zasługa nie tylko architektury i klimatu kulturowego miasta, ale także kreatywności oraz twórczej energii jego mieszkańców, o których nikogo nie trzeba przekonywać.

British Council postawił przed młodymi wrocławianami (w wieku 9-14 lat) nie lada wyzwanie – mają stworzyć w swoim mieście klimat Wielkiej Brytanii. W tym celu mają namalować swoje skojarzenia z Wielką Brytanią przy użyciu kolorowej kredy. Malunki te powinny być wykonane w dowolnym miejscu we Wrocławiu.

To jednak dopiero początek zabawy. Gotowy rysunek, wraz z najbliższym otoczeniem, trzeba sfotografować i dołączyć do niego krótkie hasło-slogan przygotowane w języku angielskim. Całość należy przesłać drogą mailową do British Council. Na autorów 10 najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięzca otrzyma darmowy wyjazd na obóz językowy nad Bałtykiem (od 30 czerwca do 12 lipca) organizowany przez British Council, pozostali laureaci – iPody nano, rolki sportowe, deskorolki oraz angielskie książki.

– Wrocław jest niezwykle kolorowym i otwartym miastem – mówi Monika Michalska, przedstawicielka polskiego oddziału British Council. – My chcielibyśmy je jeszcze bardziej ubarwić i pozwolić jego mieszkańcom choć przez chwilę poczuć się tak, jakby odbyli podróż do Wielkiej Brytanii i przy okazji poćwiczyli język angielski.

Organizator przyjmuje prace konkursowe do 21 kwietnia 2013 roku.

Do zdjęcia i hasła-sloganu należy dołączyć formularz aplikacyjny, wypełniony przez rodzica lub opiekuna prawnego.
Całość dokumentacji należy przesłać drogą mailową na adres: konkurs@britishcouncil.pl

Więcej szczegółów na stronie: http://tellmeastory.britishcouncil.pl.

British Council
Organizacja założona w 1934 roku, reprezentująca Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w dziedzinie współpracy kulturalnej i edukacyjnej ze szczególnym uwzględnieniem nauki języka angielskiego. W Polsce działa od 1938. Promuje wybitne osiągnięcia brytyjskie w dziedzinie nauki, edukacji i sztuki oraz programów społecznych, umożliwiając nawiązywanie partnerskiej współpracy pomiędzy polskimi i brytyjskimi instytucjami. Prowadzi działalność na całym świecie, stawiając na najwyższą jakość nauczania oraz rozwój współpracy w zakresie edukacji pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami. British Council jest jednym z centrów egzaminacyjnych brytyjskich egzaminów językowych i niejęzykowych (Cambridge ESOL, IELTS, egzaminy różnych uczelni brytyjskich, egzaminy zawodowe).