☰ menu

Bogaty listopad w NCK

Bogaty listopad w NCK
pt.-sob.
26.11-27.11.2021
Najmniej lubiany miesiąc roku Nowohuckie Centrum Kultury postarało się wypełnić maksymalną ilością atrakcji, nakręcając kulturę na wysokich obrotach. W ten zimny czas muzycznie rozgrzewać publiczność będą: Cugowski, Kortez i Piaseczny, rozśmieszać: Daukszewicz, Bałtroczyk i Bohosiewicz, a do tańca zaproszą: Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK oraz Mali Hamernicy. To tylko kilka propozycji z bogatego repertuaru Sceny NCK. Nie zabraknie w nim również cyklicznych spotkań, zajęć dla dzieci i młodzieży oraz wystaw. W listopadzie w NCK będzie gorąco!    

4 listopada (czwartek), g. 18.00, Foto-Galeria
MONIKA STACHNIK-CZAPLA „Koncertowo” – wernisaż wystawy
Ostatnie lata pracy autorki wystawy to aktywna działalność fotoreporterska, w szczególności dokumentowanie wydarzeń kulturalnych, głównie koncertów i spektakli. Fotografując muzyków stara się przekazać klimat jaki panuje w czasie koncertu, podkreślając, że nie realizuje tylko relacji z wydarzenia, ale szuka emocji, nastroju lub efektów specjalnych.
Wystawa czynna do 31 grudnia br.
wstęp wolny

4 listopada (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
PABLOPAVO I LUDZIKI Z NAPRAWDĘ DUŻYM ZESPOŁEM – koncert
Dyskotekowa muzyka – choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli ją sobie wyobrazić, albo zbudować. Na koncert składają się piosenki o różnym natężeniu disco, skomponowanych przez Ludziki, z tekstami Pablopavo. Artyści o płycie – Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa.
bilety – 60 zł

6 listopada 2021 (sobota), g. 11.00
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Turystyki „Afryka Bryka”
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję:

  • poznać kontynent afrykański i jego tajemnice,
  • nauczyć się przedstawić po etiopsku,
  • przymierzyć afrykańskie stroje Tuaregów, Berberów i Masajów,
  • przyjrzeć się oryginalnym pamiątkom z podróży – dużej geodzie z Sahary, skórzanemu bębnowi z Kongo, róży pustyni, czy kenijskiej lalka,
  • potrzymać w ręce prawdziwe jajko krokodyla nilowego,
  • poznać zabawy ruchowe i zręcznościowe z różnych regionów Afryki (np. „Koussir” z Tunezji albo „Joka”, czyli afrykański berek).

Dzięki zdjęciom i egzotycznym rekwizytom wspólnie odkryjemy czar Afryki i jej różnorodność. Przymierzymy plemienne stroje i poznamy nowe zabawy. Czeka nas mnóstwo atrakcji i ciekawostek do odkrycia!
Jednorazowa wejściówka – 30 zł

6 listopada (sobota), g. 17.00, Scena NCK
Dziecięcy Zespół Góralski „MALI HAMERNICY”
Koncert Jesienny
W tym roku „MALI HAMERNICY” kończą 37 lat. Koncert jest również okazją dla uczczenie 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II i 43 rocznicy powołania go na Stolicę Piotrową. W programie tańce i pieśni ze spektakli: „Miyłuj Podholy”, „Papieża nam Polska dała”, „Na naskom nucicke”. Gościnnie wystąpią byli członkowie zespołu.
scenariusz i reżyseria: Anna i Kazimierz Lassakowie
prowadzenie koncertu: Monika Lassak, Aleksandra Kopeć
bilety – 20 zł

7 listopada (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
TYCH LAT NIE ODDA NIKT – standardy polskiej piosenki lat 60. i 70.
Najpiękniejsze polskie piosenki i ponadczasowe przeboje z repertuaru Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Anny Jantar, Violetty Villas, Piotra Szczepanika, Zbigniewa Wodeckiego i innych wybitnych artystów. W programie koncertu usłyszymy między innymi: „Powrócisz tu”, walc „Embarras”, „Tych lat nie odda nikt”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Kormorany”, „Kawiarenki”, „List do matki”, „Zacznij od Bacha”.
wystąpią: Jacek Wójcicki, Justyna Bacz, Julita Kożuszek, Ireneusz Miczka oraz zespół muzyczny pod kierunkiem Mariusza Dubrawskiego.
bilety – 90 / 80 zł

9 listopada (wtorek), g. 12.00, sala C3
KLUB PODRÓŻNIKÓW NAVIGATOR
INDONEZJA Z BLISKA – spotkanie z Tadeuszem Biedzkim
Tadeusz Biedzki – pisarz, dziennikarz, podróżnik, przedsiębiorca i dyplomata. Autor książek podróżniczych i powieści sensacyjno-historycznych. Nagrodzony m.in. Bursztynowym Motylem im. Arkadego Fiedlera za książkę „W piekle eboli”. Podróżnik wędrujący z żoną Wandą głównie po Trzecim Świecie. Właściciel kilku firm. Konsul honorowy Republiki Łotewskiej w Katowicach.
Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książek z autografem autora.
bilet – 2 zł

9 listopada (wtorek), g. 18.00, Scena NCK
Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK  „A to Polska właśnie”
Koncert muzyki, pieśni i tańców ludowych oraz narodowych. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny wraz z układami choreograficznymi Elwiry Kamińskiej. W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: „Kaczyce”, „Karlik”, „Karolinka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek”, „Piekła baba chleb” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do wielu tańców: „Kołomajek”, „Kujawiaka”, „Krakowiaka”, „Oberka”, „Szota Madziara”, „Tańca chustkowego”, „Tańców górali podhalańskich” i „Trojaka”. Autorem twórczych opracowań choreograficznych, które wciąż zaskakują swoim kunsztem jest Elwira Kamińska.
Koncert dwuczęściowy – 120 minut.
bilety – 100/90 zł

10 listopada (środa), g. 18.00 i 20.45, Scena NCK
KORTEZ – Kwadro Tour
Na program koncertu złożą się najbardziej znane utwory artysty: Zostań, Od dawna już wiem, Z imbirem, rzadziej wykonywane piosenki: Co myślisz?, Wracaj do domu, Dlaczego z Tobą jestem?, Mój dom oraz kilka nowych kompozycji. Kortezowi na scenie towarzyszyć będzie zespół w składzie: Krzysztof Domański, Robert Szymański i Tomasz Ziętek.
bilety – 159 zł

16 listopada (wtorek), g. 20.00, Scena NCK
ANDRZEJ PIASECZNY kameralnie
Wyjątkowy koncert pełen największych hitów artysty w nowych aranżacjach. Usłyszymy: Niecierpliwych, Prawie do nieba, Imię deszczu, Chodź, przytul, przebacz, Śniadanie do łóżka Nie zabraknie również kilku mniej znanych, za to bardzo lubianych przez samego wokalistę utworów.
bilety – 149/129/109 zł

17 listopada (środa), g. 10.00, sala kameralna 203
HISTORIE PIOSENKĄ PISANE – Teatr Muzyczny Kamyczek
Inspirowana tekstami współczesnych przebojów muzycznych opowieść o przyjaźni, wspólnym pokonywaniu smutków i dzieleniu się radością.
scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne – Ewa Nazim-Zygadło
bilety – 15 zł

18 listopada (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ „Stare And Nowe”
Najnowszy – na bieżąco aktualizowany – autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.
bilety – 60 zł

19 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK
CZERWONO-CZARNI
Legenda bigbitu w wyjątkowym koncercie! W ciągu tylko 16 lat działalności zespół wylansował kilkadziesiąt przebojów: Chłopiec z gitarą, Jedziemy autostopem, Mały Książę, O mnie się nie martw, Trzynastego i wiele innych. Grupę tworzyło w sumie przeszło 70 muzyków, w tym Karin Stanek, Halina Frąckowiak, Wojciech Gąssowski, Seweryn Krajewski, Ryszard Poznakowski. Na scenie wystąpią: Ryszard Poznakowski, Tomasz Jaśkiewicz, Wojciech Rapa, Andrzej Ibek, Zbigniew Bizoń, Jan Knap oraz gościnnie: Agnieszka Wajs, Vivian Buczek, Gosia Pauka, Michał Gasz, Adam Wendt, Zbigniew Lewandowski.
Prowadzenie: Krzysztof Materna
bilety – 40/30 zł

20 listopada (sobota), g. 11.00, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy „Jaki kolor ma kolor zielony?”
Są kolory, które wcale nie są takie oczywiste i w rzeczywistości są złożone z wielu barw. Znacie takie? Podczas warsztatów będziemy dzielić się wiedzą i eksperymentować! A może nawet stworzymy nowy, własny kolor?
Prowadzenie: Izabela Rynduch, Bartłomiej Rynduch
jednorazowa wejściówka – 30 zł

20 listopada (sobota), g. 14.00-20.00, budynek C
NOWA HUTA MASTERS
5 impreza z cyklu „Nowa Huta Masters”! Mega dawka tanecznych emocji gwarantowana – pula nagród to w tym roku 6.000 zł!
Konkurs bboy bitw solo, w których tancerze break dance zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: Kids (poniżej 15 lat) i Dorośli (powyżej 15 lat).
W jury NH Masters jak zwykle zasiądą trzy osoby, zasłużone na polskiej i międzynarodowej scenie: Nikita Wasilewicz, Krzysztof Futoma, Greku.
Imprezę poprowadzą znani nowohuckiej publiczności z poprzednich edycji MĄKA i SIERBER, reprezentanci Mad Skillz i Sinior Skład Family.
Oprawą muzyczną zajmą się: DJ Markowy (Świebodzice) oraz DJ Merrenda (Sinior Family / Mad Skillz).
Zapraszamy również na warsztaty prowadzone przez Nikitę Wasilewicza – 50 zł
bilety – 20 zł

20 listopada (sobota), g. 19.00, Scena NCK
Festiwal Twórczości KOROWÓD „Od słowa do słowa” – koncert galowy
W koncercie wystąpią z autorskimi recitalami ikony polskiej piosenki artystycznej – Andrzej Poniedzielski i Andrzej Garczarek oraz laureaci poprzednich edycji festiwalu – Zuza Wiśniewska i Olek Różanek.
Gospodynią wieczoru będzie Anna Treter – solistka zespołu ,,Pod Budą”, a jednocześnie dyrektorka i pomysłodawczyni festiwalu.
Wszyscy artyści wystąpią w koncercie galowym ze swoimi zespołami i zaprezentują wybór swoich najpiękniejszych, najbardziej znaczących piosenek. Tytułując ten koncert, chciałam podkreślić, że słowa, które padną ze sceny mają swoją wielką wartość i ważność, bo wszyscy zaproszeni wykonawcy są mistrzami pięknych tekstów piosenek. Melodie i aranżacje też Państwa urzekną. Tym razem ja, wspierana nieco przez Andrzeja Poniedzielskiego, poprowadzę ten koncert, chwilami nawet śpiewająco – Anna Treter.
bilety – 80 zł

21 listopada (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
SONIA BOHOSIEWICZ „Domówka” – komedia koncertowa / muzyczny stand-up
Oto PRL widziany oczami Soni Bohosiewicz, z mnóstwem zabawnych anegdot, opowieści o miłości, o kobietach, o mężczyznach, o pierwszych lekcjach życia… Spektakl z czynnym i zdecydowanie aktywnym udziałem publiczności, w trakcie którego Bohosiewicz piecze ciasto w prodiżu, a widownia śpiewa razem z nią największe polskie przeboje.
bilety – 70 zł

23 listopada (wtorek), g.18.00, Scena NCK
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI: Georges Brassens
„Brassens mon amour”
wystąpią: Justyna Bacz, Piotr Olszewski, Karol Podkul
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk
Na program składają się piosenki, w 100. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci artysty, w polskich tłumaczeniach autorstwa Jerzego Menela i Justyny Bacz, a także w oryginalnej wersji językowej. Całość zabrzmi w porywających, jazzowych aranżacjach Piotra Olszewskiego. Koncert i zarazem płyta pod tym samym tytułem stanowią osobisty wybór artystki, ukazujący również liryczną stronę twórczości Georges’a Brassensa.
bilety – 25/20 zł

24 listopada (środa), g. 20.00, Scena NCK
MARIA DĘBSKA „Bo we mnie jest seks” – piosenki Kaliny Jędrusik
Największe przeboje ikony polskiej popkultury  w wykonaniu Marii Dębskiej.
Koncerty oraz album zaskakuje świeżością. Sama artystka w brawurowy sposób oddaje klimat, atmosferę i jedyny w swoim rodzaju sposób interpretacji utworów, tak charakterystyczny dla Kaliny Jędrusik.  Nie bez przyczyny to dla niej pisali Starsi Panowie – Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora. I to w większości ich kompozycje zdobią album (premiera albumu 29.10.2021 r.)
Maria Dębska za rolę Kaliny Jędrusik w filmie „Bo we mnie jest seks” otrzymała Złote Lwy na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Kalina Jędrusik – ikona, zjawiskowa aktorka i piosenkarka, wnosiła koloryt do bezbarwnej rzeczywistości PRL-u. Kusiła wdziękiem, seksapilem, elektryzowała panów i oburzała panie. Pierwsza seksbomba PRL i polska Marylin Monroe. – jak głosi opis filmu.
Taki też będzie ten koncert!
Organizator wydarzenia – AGORA S.A.
bilety – 139/129/109 zł

25 listopada (czwartek), g. 18.00, Scena NCK
Gala wręczenia Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera
Nagroda Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera przyzna zostanie po raz dwudziesty pierwszy, ale po raz pierwszy uroczysta gala odbędzie się na Scenie NCK, które jest współorganizatorem wydarzenia.
To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest wybitnym intelektualistom, publicystom i działaczom społecznym.  Od 2001 roku w ramach konkursu wyróżniane są osoby, zajmujące się trzema pozornie odległymi od siebie obszarami, czyli myślą filozoficzną, publicystyką komentującą rzeczywistość polityczną oraz działalnością społeczną. Laureaci kontynuują myśl księdza Józefa Tischnera, który potrafił łączyć te odrębne światy.
Fundatorem Nagrody jest Grupa ERGO Hestia. Każdy z laureatów otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 33 000,00 zł oraz statuetkę autorstwa Mariana Gromady.
Podczas gali najważniejsza będzie rozmowa z laureatami, którą poprowadzą: ks. Adam Boniecki, Henryk Woźniakowski oraz Łukasz Tischner.
Uroczystość poprowadzi Jolanta Kogut.
Wstęp na spotkanie na podstawie zaproszeń – do odbioru w kasie NCK od 12 listopada.
Transmisja live FB: Wydawnictwo ZNAK i NCK

26 listopada (piątek), g. 18.00, sala kameralna 203
liteARTura
POŻEGNANIE LATA PISARZY I ARTYSTÓW
Literackie spotkanie Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego w Krakowie
wstęp wolny

26 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK
PIOTR BAŁTROCZYK „Starość nie jest dla mięczaków”
Piotr Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Wiele jest spraw, które artystę interesują. Od budownictwa drewnianego na ukochanej Warmii, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach. Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu waszego ostatniego z nim spotkania.
bilety – 70 zł

27 listopada (sobota), g. 11.00, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Detektywistyczny
„Zaginiony worek Świętego Mikołaja”
Co za pech – zaginął wór Świętego Mikołaja pełen prezentów! Trzeba go odnaleźć jak najszybciej, zanim Mikołaj wyruszy w drogę. Przybądź do mroźnej krainy pełnej elfów i reniferów, wpadnij na trop złodzieja i wykonując detektywistyczne eksperymenty znajdź zgubę.
jednorazowa wejściówka – 30 zł

27 listopada (sobota), g. 18.00, Scena NCK
KRZYSZTOF CUGOWSKI z Zespołem Mistrzów
Legendarny rockman, współtwórca Budki Suflera, który ma na swoim koncie ponad 30 wydanych płyt, 300 napisanych utworów i niezliczoną ilość zagranych koncertów. Wiosną 2020 roku oddał w ręce słuchaczy wyjątkowy, podwójnie jubileuszowy album „50/70 Moje Najważniejsze”, zawierający akustyczne wersje piosenek, które zalicza do ulubionych. Artyście w tej muzycznej podróży towarzyszyć będzie zespół złożony z najwyższej klasy instrumentalistów – na gitarze zagra Jacek Królik, na perkusji Cezary Konrad, na basie Robert Kubiszyn oraz Tomasz Kałwak na fortepianie.
bilety – 130/110 zł

30 listopada (wtorek), g. 19.00, Scena NCK
CUDÓW NIE BĘDZIE – spektakl taneczny
Spektakl powstały w trakcie zadania „Tożsamość w rytmie”, tworzonym w ramach programu OFF POLSKA Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Program OFF POLSKA realizowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
choreografia: Paweł Grala
tańczą: Olga Bury, Katarzyna Gorczyca, Joanna Jaworska-Maciaszek, Wojciech Łaba, Piotr Stanek
wstęp wolny

NCK wystawy ||listopad 2021

MARSZ MARSZ POLONIA – wystawa fotografii
1 października -31 grudnia, Złota Galeria CENTRUM
wstęp wolny

WOJCIECH ŁYKO  „All That Jazz”
28 października – 30 listopada, Czarna Galeria CENTRUM
wystawa fotografii towarzysząca Krakowskim Zaduszkom Jazzowym
wstęp wolny

MONIKA STACHNIK-CZAPLA „Koncertowo”
4 listopada – 31 grudnia, Foto Galeria
wernisaż – 4 listopada (czwartek), g.18.00
wstęp wolny

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO – stała wystawa malarstwa
Kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich
czynna: wtorek-niedziela, w g. 13.00 – 19.00
bilety – 15/12 zł

JERZY DUDA-GRACZ – GALERIA AUTORSKA – stała wystawa malarstwa i grafiki
Kolekcja Agaty Dudy-Gracz
czynna: wtorek-niedziela, w g. 13.00 – 19.00
bilety – 15/12 zł

 

A JUŻ W GRUDNIU…

 3 grudnia, g. 9.00 i 11.30, Scena NCK
FABRYKA ŚNIEGU – Teatr Tripspektakle mikołajowe

3 grudnia (piątek), g. 16.00-20.00, bud. C
4, 5 grudnia (sobota, niedziela), g. 9.00-13.00 i 14.00-18.00
WYSTAWA MAKIET KOLEJOWYCH

4 grudnia, g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU

5 grudnia, g. 12.00 i 17.00, Scena NCK
FABRYKA ŚNIEGU – Teatr Tripspektakle mikołajowe

6 grudnia, g. 9.00, 11.30 i 17.00, Scena NCK
7 grudnia, g. 9.00, 11.30, Scena NCK
ELFY TRZY – Teatr Kultureskaspektakle mikołajowe

10 grudnia, g. 19.00, Scena NCK
AGA ZARYAN i European Jazz Quartet  „Christmas Songs”

11 grudnia, g. 19.00, Scena NCK
ØRGANEK  „Na razie stoję, na razie patrzę”

 12 grudnia, g. 12.00, Scena NCK
DZIADEK DO ORZECHÓW – Royal Lviv Ballet

 12 grudnia, g. 17.00, Scena NCK
JEZIORO ŁABĘDZIE – Royal Lviv Ballet

W budynku NCK obowiązują:
Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COV-2 <kliknij>
Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Exit mobile version