☰ menu

biwak o tematyce lotniczej

sob.
08.01.2011

„Biwak technik harcerskich" – zajęcia z popularyzacji lotnictwa

ul. Zawiszy Czarnego 1

wstęp wolny

Komenda Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego, Adam Berebeka, Muzeum Miasta Gdyni

Sekretariat MMG

Program Biwaku Technik Harcerskich o tematyce lotniczej
Biwak odbędzie się w dniu 8 stycznia w sali audiowizualnej Muzeum Miasta Gdyni w godz.11.00-15.00.
Po informacji ogólnej uczestnicy Biwaku podzieleni zostaną na trzy grupy:
1. Modelarze balonowi
2. Modelarze kartonowi
3. Modelarze zdalnego sterowania
Ad.1
W tej grupie instruktor prowadzący pokaże jak wykonać model balonu na ogrzane powietrze z bibułki oraz wykonany zostanie próbny start balonu (jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne)
Ad 2
Każdy uczestnik tej grupy otrzyma latający model kartonowy, który po wycięciu, sklejeniu i wyważeniu będzie latał. Następnie rozegrane zostaną mini zawody.
Ad 3
W tej grupie zaprezentowane zostaną w locie modele samolotu i helikoptera sterowanego radiem oraz helikoptera sterowanego podczerwienią.

Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne przed gmachem Muzeum postawiony zostanie balon na ogrzane powietrze SP-BYR ,,WZLOT” – będący własnością Komendy Chorągwi ZHP w Gdańsku.
Zajęcia poprowadzą instruktorzy z Inspektoratu lotniczego Komendy Chorągwi Związku Harcerstwa polskiego w Gdańsku.
Inspektor Lotnictwa
hm Adam Berbeka