W ramach Biesiady Literackiej zapraszamy dzieci na warsztaty „Fabryka czekolady" – dające możliwość własnoręcznego przygotowania słodkich pralin, warsztaty kreatywne, rozwijające wyobraźnie i umiejętności plastyczne oraz warsztaty kukiełkowe, które zakończą się przedstawieniem dla rodziców. Podczas zajęć dla dzieci ich opiekunowie będą mieli możliwość zapoznania się z myślą pedagogiczną Janusza Korczaka w ramach warsztatów „Korczak rodzicom". Wśród propozycji dla dzieci znalazły się również spektakl telewizyjny – „Kajtuś czarodziej" na podstawie powieści Janusza Korczaka, opowiadającej o małym Antosiu, który psoci bez wytchnienia i marzy by zostać czarodziejem oraz pokaz iluzji w wykonaniu Michała Sośniaka – iluzjonisty, który wyczarował uśmiech na twarzach wielu dzieci, zbiór etiud „Królestwo" w wykonaniu dziecięcego Teatru Ale Heca, spektakl teatralny dla dzieci „ ;Król Maciuś" opowiadający historię małego chłopca, który musiał zbyt szybko dorosnąć oraz program artystyczny Studia Tańca i Piosenki CONTRA MIX „Parlament Króla Maciusia I".
W programie Biesiady Literackiej znalazły się również propozycje dla dorosłych: w piątek 22-ego czerwca zapraszamy na spektakl telewizyjny „Epizod z roku 1942" oparty na fragmentach "Dziennika" Janusza Korczaka pisanego w getcie warszawskim oraz wernisaż wystawy „Korczak i jego dzieło" prezentującej prace wybitnych polskich ilustratorów zainspirowanych postacią i twórczością Janusza Korczaka. W sobotę 23-ego czerwca w programie projekcje filmów dokumentalnych „Janusz Korczak" oraz „Janusz Korczak. Król dzieci", a także spotkanie z wybitną polską filolożką prof. Jolantą Ługowską, która zapozna publiczność z twórczością wyjątkowego pisarza. Całość uzupełni tradycyjny żydowski poczęstunek i koncert krakowskich klezmerów. Quartet Klezmer Trio (Magda Brudzińska, Oskar Gut, Piotr Południak) to wykształceni krakowscy muzycy, których wielką pasją jest dawna muzyka klezmerska z terenów Galicji i Bałkanów, a także etno, jazz i folk. W niedzielę 24-ego czerwca prezentujemy film Andrzeja Wajdy „Korczak", którego akcja rozpoczyna się w 1939 roku. W stolicy powstaje getto, a sierociniec prowadzony przez Janusza Korczaka zostaje przeniesiony na jego teren. Opiekun dzieci staje przed trudnym wyborem między własnym ocaleniem a pozostaniem ze swoimi podopiecznymi.
Projekcjom, pokazom i spektaklom towarzyszyć będzie poczęstunek oraz konkursy dla dzieci i dorosłych mające na celu promocję wiedzy o Januszu Korczaku, pisarzu i pedagogu, którego twórczość i postawa życiowa czynią z niego jednego z najbardziej inspirujących humanistów XX wieku.
22 czerwca – piątek
GODZ. 17:00 – 19:00
„Epizod z roku 1942" – spektakl telewizyjny
Wernisaż wystawy „Korczak i jego dzieło"
Konkursy dla dzieci i rodziców
Poczęstunek
23 czerwca – sobota
GODZ. 11:00 – 15:30
„Kajtuś czarodziej" – spektakl telewizyjny dla dzieci oraz pokaz iluzji
Fabryka Czekolady – warsztaty dla dzieci / zapisy
Warsztaty kukiełkowe dla dzieci / zapisy
Warsztaty kreatywne dla dzieci / zapisy
Korczak rodzicom – dr hab. Wiktor Żłobicki – warsztaty dla dorosłych / zapisy
„Królestwo" – spektakl dziecięcego Teatru Ale Heca!
Konkursy dla dzieci
GODZ. 17:00 – 20:00
„Janusz Korczak. Król dzieci."- film dok.
Spotkanie z prof. Jolantą Ługowską
„Janusz Korczak" – film dok
Koncert: Quartet Klezmer Trio
Konkursy dla dorosłych
Poczęstunek
24 czerwca – niedziela
GODZ. 11:00 – 16.00
„Król Maciuś" – spektakl teatralny dla dzieci
Fabryka Czekolady – warsztaty dla dzieci / zapisy
Warsztaty kukiełkowe dla dzieci / zapisy
Warsztaty kreatywne dla dzieci / zapisy
Korczak rodzicom – warsztaty dla dorosłych / zapisy
„Parlament Króla Maciusia I" – program artystyczny Studia
Tańca i Piosenki CONTRA MIX
Konkursy dla dzieci
GODZ. 16:00 – 19:30
„Korczak"- film fabularny
Konkursy dla dorosłych
Poczęstunek
Centrum Kultury Wrocław Zachód
Ul. Chociebuska 4-6
www.ckwz.art.pl
tel. (71) 354-46-60
WSTĘP WOLNY – zapisy/zaproszenia do odebrania w Centrum Kultury Wrocław-Zachód