☰ menu

01.07-30.08.2013

warsztaty edukacyjne
lipiec – sierpień 2013
Spędzasz wakacje w mieście? Przyjdź do CLZ!
Informacje i zapisy: 85 6767367
Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych

Blok I
Białystok – zrób to sam!

czas trwania: 90 min.
cena: 10 zł/osoba

Celem twórczych warsztatów plastycznych jest przekazanie podstawowych informacji na temat historii i architektury Białegostoku oraz uwrażliwienie na estetykę i funkcjonalność przestrzeni miejskiej.
Warsztaty zaczynają się od zwiedzenia wystawy "Białystok młodego Zamenhofa” – uczestnicy zapoznają się z dawną zabudową centrum miasta. Jak wygląda Białystok obecnie – o tym niemal wszystkiego będzie można dowiedzieć się z niezwykłego filmu "Widok z wieży” (doba z życia miasta "spakowana” w 4-minutowym filmie).
W części praktycznej uczestnicy dostaną do dyspozycji taśmy malarskie, kartony, farby, mazaki, kolorowy papier, kleje i co tylko będzie potrzebne, by stworzyć plan, skonstruować wymyślone przez siebie budowle i ustawić je w wybranych punktach miasta.
Żeby szaleństwom wyobraźni stworzyć twórczą ramę, proponujemy jeden z trzech tematów przewodnich:
(do wyboru w czasie zapisów)
1. Po co miastu rynek?
2. Wymarzone osiedle,
3. Ekologiczne miasto przyszłości
szczegółowy opis na www.centrumzamenhofa.pl

Blok II
Muzyczne podróże po świecie
oraz chillout w Sali Gier i Zabaw

czas trwania: 120 min.
cena: 15 zł/osoba

Warsztaty edukacyjne, łączące elementy nowatorskiej metody umuzykalniania oraz edukacji międzykulturowej. Główną formą nauki podczas warsztatów będzie zabawa. Uczestnicy warsztatów będą doskonalić słuch muzyczny, koordynację słuchowo-ruchową, poczucie rytmu. Grając na różnych instrumentach mają szansę odkryć swoje talenty i rozwijać je. Ponadto poznają kulturę i obyczaje całego świata – od krajów słowiańskich po orientalne. Wspólnie udamy się w niezwykłą podróż po krainach zamieszkałych przez ludzi, którzy żyją muzyką, by razem z nimi przeżyć niezapomnianą przygodę.
Proponujemy jeden z trzech tematów przewodnich: (do wyboru w czasie zapisów)
1. Celtyckie dźwięki i niezwykłe legendy
2. Muzyczne safari
3. Muzyka Dalekiego Wschodu
szczegółowy opis na: www.centrumzamenhofa.pl

Blok III
chillout w Sali Gier i Zabaw

czas trwania: 60 min.
cena: 6 zł/osoba

Gry i zabawy zręcznościowe np. tablica sprawnościowa, bulik, kulki edukacyjne, Plaża, Piegus, a także wykonywanie łódek i puszczenie ich w specjalnie przygotowanym basenie na tarasie CLZ (jeśli będzie ładna pogoda).
Gry edukacyjne: sprawdzające pamięć i spostrzegawczość na klockach memory w wersji tradycyjnej oraz XXL. Dzięki klockom memory uczestnicy poznają kilkanaście słów w języku esperanto! Do dyspozycji będą mieli również puzzle, które przedstawiają Białystok oraz najważniejsze postacie z nim związane.

więcej na: www.centrumzamenhofa.pl